Mūsų laikais informacinės technologijos nematytu greičių vystosi ir gerina mūsų gyvenimą. Be išmanaus telefono žmonės nebeišeina į gatvę, juk jis tapo nepakeičiamu pagalbininku. Šiuolaikinis prietaisas sprendžia tiek buitines problemas, tiek padeda žmonėms su įvairiomis sveikatos problemomis.

Išmanioji  programa Color Blind Pal  padeda daltonizmu kenčiantiems žmonėms pamatyti spalvas. Pakanka užvesti kamerą ant objekto ir ekrane pasirodo paveikslėlis su teisingomis spalvomis. Programėlė veikia „atbuline tvarka“ – vartotojas be regėjimo ypatumų gali pamatyti, kaip daltonikai mato mūsų pasaulį. Šio stebuklingo priedo kūrėjas yra daltonikas Vinsentas Fiorentini, kuris nuo gimimo yra daltonikas.

Štai kaip mato pasaulį žmonės daltonikai.

Programa jiems parodo, kaip atrodo daiktai iš tikrųjų, kaip atrodo tikros spalvos.

Kiekvienas žmogus gali nustatyti prietaisą pagal savo regėjimą.

Ir jis parodys teisingą paveikslėlį.

Ekrane yra reguliavimo mygtukai ir filtrai.

Dar galima nustatyti tikslų spalvos pavadinimą.

Šiuose paveikslėliuose matosi, kaip veikia prietaisas.

Pirmame paveikslėlyje – realūs atspalviai, kuriuos mato normalų regėjimą turintis žmogus. 

Antrame paveikslėlyje pademonstruota, kaip tuos pačius daiktus mato daltonikas. 

Trečiame paveikslėlyje matosi, kaip prietaisas keičia paveikslėlį, kad žmogus su regėjimo ypatumais matytų realias spalvas.

Color Blind Pal sukurtas ne tik padėti daltonikams, bet ir parodyti kitiems, kaip atrodo pasaulis, regėjimo ypatumų turintiems žmonėms. Programėlė pasiekiama tiek Android sistemoje, taip ir iOS. 

Programa nuolat tobulinama ir papildoma naujais režimais, skirtais skirtingų tipų daltonikams. Bet kuris pageidaujantis gali nemokamai atsisiųsti programėlę ir pamatyti pasaulį kitomis akimis.

Bonusas

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353