Jūs norėtumėte gyventi salelėje, vienas pats? Viena amerikiečių šeima pavarde Saizlendai įsikūrė saloje netoli dviejų šalių sienos. Tai JAV ir Kanada. Šventojo Laurentijaus upės archipelagas – štai jos buvimo vieta.

Čia 1864 tuščių ir bevardžių žemės salelių. Saizlendų šeima gyvena čia nuo 1950-ųjų ir mėgaujasi visiška vienatve.

Esmė tame, kad mažoje salelėje, kurios plotas vos daugiau nei 300 kvadratinių metrų, lengvai tilpo gražus namukas, didelis medis, mažytė aikštelė barbekiu ruošimui ir vos 3 kėdės piknikui. Todėl šeimininkai pavadino šį sausumos gabalėlį „Sala, kur pakanka vietos“ (Just Room Enough Island).

Taigi, kartais upėje vanduo smarkiai pakyla. Tuomet Saizlendai skubiai viską patraukia iš kiemo. Kitaip šiuos daiktus nusineš upė. Ir tiesa, tokiomis dienomis poilsio aikštelė būna užlieta beveik pilnai.

Tačiau Saizlendai nesiima internete bendrauti savo būsto upės viduryje tema. O neseniai jie ir išvis pateko į tokį žymų registrą, kaip Gineso rekordų knyga.

Jų salelė pripažinta mažiausia gyvenama sala pasaulyje. Jos plotas 306,85 kvadratinių metrų.

Anksčiau tokį pavadinimą nešiojo gyvenamas sausumos gabalas Bišop Rok. Jis randasi Silyje, Anglijos archipelage. Jo plotas 720 kvadratinių metrų. Bišop Rok savo laiku įtraukė į Gineso rekordų knygą. Saloje stovėjo vienišas švyturys. Bet jis buvo pilnai automatizuotas 1982 m. Ir pati sala iškart pavirto negyvenama.

Rekordų knygos leidėjai buvo priversti ieškoti kitų kandidatų į tokį prestižinį vardą. Jie išsiaiškino, kad Just Room Enough Island salelėje , nuo kurios iki artimiausio kranto 15 metrų, gyvena žmonės. Ir ji dvigubai mažesnė už Bišop Rok.

Saizlendams vienumos paieška baigėsi dar didesniu populiarumu ir visu tuo, kas iš to seka.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353