O jūs valote kazlėkus, ar irgi manote, kad tai tuščias laiko švaistymas?

4789
Patinka? Duok Like!

Kai kurie kažkodėl mano, kad kazlėkų plėvelėje yra laisvinamųjų medžiagų, todėl ją pašalinti būtina, kad išvengtume ūmaus viduriavimo. Niekur neradau oficialaus to patvirtinimo.

Kiti grybų žinovai teigia, kad odelę nuo kepurėlės reikia nuimti tik dideliems grybams, o smulkiems to nereikia. O kodėl, tiesą sakant? Jei jau kirpti, tai visus pagal vieną fasoną!

Treti sako, kad kazlėkai be odelės žymiai geriau atrodo marinate ar sriuboje. Čia aš sutinku.

Estetiškai jie atrodo, žinoma, daug patraukliau, nei su atsisluoksniavusia odele. Tiesa, sriubos gaunasi ne tokios aromatingos, o marinatas neprimena žele.

Ketvirti užveda kalbą apie tai, kad jų šeimoje visada valydavo kazlėkų odelę ir jie daro taip pat, kaip darė jų močiutės su seneliais, o vėliau jų tėvai. Čia išvis nėra prasmės ginčytis, nes šeimos tradicijos visada stiprios.

Galiu pateikti ir daugiau nuomonių „UŽ“, tik nematau to prasmės. Išsakysiu savąją, kadangi turiu tam teisę…

Nėra jokios būtinybės nuimti odelę nuo kazlėkų kepurėlių. Ji niekam nekenkia (norintys tai užginčyti tegu pateikia man žymių specialistų nuomonę ar laboratorinių tyrimų rezultatus)!

Tačiau prieš daug metų aš sužinojau, kad tam nėra jokios būtinybės. Iš pradžių nepatikėjau ir išviriau sriubą su nevalytais grybais.

Skanu. Spalva ir sultinio tirštumas truputį skiriasi, lyginant su kazlėkais, nuo kurių iš anksto nuėmė odelę. Na ir kas iš to?

Kiek vėliau aš priėjau „aukso vidurį“. Namuose kelis kartus nuplaunu kazlėkus tekančiu vandeniu, o paskui dalį jų metu į didelį puodą su verdančiu vandeniu. Jie neturi užimti daugiau nei pusės jo talpos.

Užvirinu ir kelis kartus energingai pamaišau juos samčiu. Po 2-3 minučių išjungiu ugnį, pilu kazlėkus į kiaurasamtį ir vėl perplaunu šaltu vandeniu. Visos miško šiukšlės ir smiltelės nusiplaus nuo jų, kaip ir plėvelė nuo daugumos grybų.

Nuimti odelę nuo kazlėkų kepurėlių ar ne – asmeninis grybautojo reikalas. Tam nėra būtinybės, tačiau dėka šeimos tradicijų ar skonio ši ilga operacija turi teisę gyvuoti ir, mano manymu, negali būti laikoma tuščiu laiko gaišimu…

O jūs nuimate odelę nuo kazlėkų kepurėlių? Laikote tai būtinybe? Ar atvirkščiai, niekada neužsiimate šia procedūra, laikydami ją tuščiu laiko švaistymu ir beprasmiu įpročiu?
Ačiū visiems, kurie perskaitė!

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353