Vaikai mokosi ne iš žodžių, o iš tėvų pavyzdžio. 10 sąmoningos tėvystės taisyklių

3648
Patinka? Duok Like!
  • Vaikas – tai asmenybė. Nuo pat gimimo. Jei tu tai pamiršti, tu jį auklėji taip, lyg tai būtų sutvėrimas be savo valios ir savo nuomonės.

 

  • Auklėjimas – tai ne patogaus žmogaus kūrimas, kuris tau netrukdys. Tai asmenybės nukreipimas, kad ji taptų vientisa ir laiminga.
  • Tėvai – pirmi žmonės, kurie žaloja vaikus. Jei tavo vaikas „kažkoks neteisingas“, agresyvus, nepaklusnus, neatsakingas, isteriškas – reiškia, tokiu jį padarė tėvai.

 

  • Vaikai mokosi ne iš žodžių, o iš tėvų pavyzdžio. Vaiko auklėjimas turi prasidėti nuo savęs auklėjimo, nuo savęs vystymo.

  • Riksmai neleistini – tai vaiko asmenybės žeminimas. Nevisada galima susilaikyti – visi mes žmonės ir jaučiame emocijas, kurių negalime kontroliuoti. Aprėkei, parodei isteriką – atsiprašyk. Taip tu padarytum, jei prieš tave būtų suaugęs. O prieš tave būsimas suaugusysis. Tai reikia atsiminti.

 

  • Vaikas neturi pateisinti tėvų lūkesčių. Jis nieko tau neskolingas už tai, kad tu jį pagimdei. Ir jis toks, kokiu jį padarė tėvai savo pavyzdžiu. Jo kaltinti nėra kuo.

 

  • Vaikas – tai totali atsakomybė. Gyvenimas daugiau nebus kaip anksčiau. Todėl kad tu kiekvienu veiksmu formuoji būsimą žmogų, parodai jam gyvenimo pavyzdį.

 

  • Tu negali visko kontroliuoti. Vyks ekscesai. Todėl tavo užduotis – išmokyti jį (vėlgi savo pavyzdžiu) kaip su tuo susitvarkyti. Bausmės gali būti, bet ne slopinimas ir agresija, o kaip dėsninga klaidingo vaiko veiksmo pasekmė. Be riksmų, agresijos ir isterikų.
  • Tėvai atsakingi už viską. To nesinori pripažinti, juk išeina, kad tėvai kalti dėl vaiko klaidų.

 

  • Nėra idealių tėvų. Tai reikia suprasti. Ir kad klaidų bus. Svarbiausia, pripažinti tas klaidas ir patiems iš jų mokytis. Ir visada atminti :vaikas – tėvų veidrodis. Jei jis „ne toks“, reiškia, šeimoje problemos, kurių tėvai nesprendžia.
Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353