Švara itališkai: kaip rūpintis buitimi su malonumu. 7 italų namų šeimininkių gyvenimo taisyklės

4328
Patinka? Duok Like!

1.Turėti tvarkaraštį

Kiekviena italų namų šeimininkė turi aiškų darbų tvarkaraštį: savaitei, mėnesiui, metams. Be to, jos visada laikosi auksinės taisyklės: niekada nederinti kelių didelių ruošos darbų iškart.

Tvarkaraštyje yra diena skalbimui, diena maisto ruošinių gaminimui, langų valymo diena, grindų plovimo diena ir t.t. Tai leidžia planuoti savo laiką ir neperdegti.

2. Laikas dirbti ir laikas ilsėtis

Į namų ruošą italų namų šeimininkės žiūri taip pat kaip vyrai į savo profesinę veiklą, todėl aiškiai skiria savo tvarkaraštyje laiką darbui ir poilsiui. Jaunos moterys gali skirti savo laisvas valandas bendravimui su draugėmis ar vaikščiojimui po parduotuves. Pagyvenusios senjoros renkasi vakarais įsitaisyti ant kėdučių šalia savo namų ir aptarti su kaimynėmis dienos įvykius bei vietines apkalbas.

3. Laikas sau

Kokia bebūtų užimta italų namų šeimininkė ir kokia didelė bebūtų jos šeima, jos tvarkaraštyje būtinai bus laiko vizitui pas kirpėją, manikiūro meistrę ar siuvėją. Skirtingai nuo kitų Europos šalių gyventojų, italės, ypač tos, kurios amžiuje, labai kruopščiai rūpinasi savo išvaizda. Net 90-metės matronos dažo plaukus ir neleidžia sau išeiti į gatvę be šukuosenos.

4. Laikytis tradicijų

Italai yra konservatyvaus charakterio. Tai pasireiškia ir namų ūkyje. Ir nors šiandien pas kiekvieną šeimininkę atsirado krūva padėjėjų, tokių kaip įvairūs prietaisai, jos toliau viską daro senoviškai, kaip darė jų motinos ir močiutės. Vietoje cheminio pagalvių ir antklodžių valymo jos renkasi saulės vonias, vietoje kondicionierių – uždaras langines ir durų užuolaidą, vietoje skalbinių lyginimo – ypatingu būdu džiausto juos lauke po skalbimo.

5. Puošti savo namus gėlėmis

Italės dievina puošti savo namus visokiais niekučiais. Tačiau gėlėms – ypatingi jausmai. Jas ne šiaip dievina – tai kažkoks kultas. Jei šalia italės namų yra laisvas žemės lopinėlis, ji būtinai užsodins jį gėlėmis ir apstatys sodo figūrėlėmis. Jei tokio nėra – po langais ir prie durų atsiras visi įmanomi gėlių vazonai. Jei italė gyvena daugiabutyje – sodu pavirsta balkonas.

6. Nieko neišmesti

Italų namų šeimininkės jautriai žvelgia ne tik į tradicijas, bet ir į savo daiktus. Jos paprasčiausiai negali jų išmesti , net senų ir gana sudėvėtų drabužių, sugedusios technikos ir kokių nors buities rakandų.

Dažniausiai jie keliauja bažnytinei labdarai arba į blusų turgus. To, ko neįmanoma parduoti ar išdalinti – perdaro, persiuva, lopo ir vėl naudoja.

7. Domėtis gyvenimu aplink

Jei manote, kad italų namų šeimininkės interesai – jos namai ir šeima, giliai klystate. Jos aktyviai dalyvauja bažnyčios ir savivaldybės bendruomenės gyvenime, domisi visomis politikos naujienomis šalyje – su jomis lengvai galima pakalbėti apie vietines partijas, artėjančius rinkimus ir šalies ateitį.

 

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353