Štai kodėl vyriškų ir moteriškų marškinių sagos yra skirtingose pusėse

3622
Patinka? Duok Like!

Marškiniai – tai universalus drabužio tipas, kurį mėgsta visi – ir vaikinai, ir merginos. Bet ar jūs kada nors susimąstėte, kodėl vyriškų marškinių sagos išdėstytos iš dešinės, o moteriškų – iš kairės?

Kai kurie žmonės mano, kad šis skirtumas egzistuoja tik vyriškų ir moteriškų rūbų atskyrimui, bet iš esmės ne viskas taip paprasta. To pagrindas yra istorinės prielaidos, ir jums bus įdomu tai sužinoti.

Visi mes žinome apie Napoleono didybės maniją. Jei jūs pažiūrėsite į visus jo portretus, jūs pastebėsite, kad jo rankos paslėptos už jo kitelio atlapo. Tai būtų įmanoma, tik jei jos sagos būtų dešinėje pusėje.

Šis gestas, kurį šio pasaulio stiprieji nukopijavo nuo senovės graikų, asocijuojasi su išsilavinimu ir geromis manieromis.

Napoleonas buvo beprotiškai populiarus, todėl net moterys jį kopijavo. Dėl šios priežasties jis įsakė pakeisti moteriškų marškinių stilių, persiuvus sagas į kitą pusę. Tai pirma priežastis.

Antra priežastis slypėjo tame, kad aukštos kilmės moteris visada rengė tarnai, kurie dažniausiai buvo dešiniarankiai. Užsegti moteriai sagas  patogiau, jei jos yra kairėje pusėje.

Trečia priežastis galėjo slypėti tame, kad senais laikais vyrai laikydavo savo kardus dešinėje rankoje. Todėl buvo patogiau, kai jie galėjo atsisegti drabužius kaire ranka net mūšio metu. O moterys laiko vaiką iš kairės, todėl galimybė atsegti korsažą dešine ranka palengvino maitinimą krūtimi.

Jodinėdamos moterys sėdėjo dešiniu šonu, ir vėjas neišpūsdavo jų marškinių tik dėka sagų kairėje pusėje.

Štai kaip galima paaiškinti šį niuansą. O jūs turite savo versijų?

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353