Plastiko apokalipsė: 20 fotografijos apie mūsų kvailumo pasekmes

4199
Patinka? Duok Like!

Paradoksas, bet per pastaruosius 20 metų žmonės pagamino daugiau kilogramų plastiko negu per visą XX amžių. Apie 50 procentų plastiko gaminių yra vienkartinio naudojimo daiktai, dar kažkuri dalis plastiko sudeginama ir tik labai nedidelis procentas perdirbamas kaip antrinė žaliava. Visas kažkada pagamintas plastikas egzistuoja ir šiandien, vienoje ar kitoje formoje.

Šios 22 fotografijos yra siaubingos, bet jos gali mums padaryti „blaivinantį“ poveikį, supurtyti mus visus: laikas sustoti!

Paskaičiuota, kad tik 10 procentų viso mūsų išmetamo plastiko yra perdirbama antrinėms žaliavoms. Jūs matote plastiko atliekų perdirbimo gamyklą Japonijoje. Jei mes perdirbam tik 10 procentų, įsivaizduokite likusių 90-ies procentų masę.

Kiekvienas amerikietis per metus išmeta vidutiniškai 85 kilogramus plastiko.

 „Plastikinis monstras“ – slovėnų dailininko Michės Artnalko instaliacija. Šio kūrinio tikslas supažindinti mus su plastiko atliekų daroma žala.

Be to, dauguma iš mūsų šiukšles išmeta, sudėtas į plastikinius maišelius.

Tokiu būdu mūsų pasaulis kiekvieną minutę skęsta daugiau kaip 1 milijone plastikinių maišelių.

Pasaulyje sunaudojama daugiau kaip 1 milijonas plastikinių maišelių per minutę.

Prieš patekdami į šiukšlių kibirą, dauguma plastikinių maišelių panaudojami tik vieną kartą. Statistiniai duomenys verčia susimąstyti: vidutiniškai kiekvienas iš mūsų sunaudoja apie 500 plastikinių maišelių per metus.

Ir tai dar ne viskas: vien tik JAV kasmet išmetama 35 milijardai plastikinių butelių. Tai yra apie 1 500 butelių per sekundę.

Virš 90 % visų šiukšlių, plaukiojančių vandenyne, yra būtent plastikas.

Šio kiekio pakanka, kad būtų uždengta 40 % vandenyno paviršiaus.

Veikiamas saulės ir vandens plastikas palaipsniui yra ir paplinta šimtus kilometrų aplinkoje.

Plastiko koncentracija tokia didelė, kad šiaurinėje Ramiojo vandenyno pusėje netgi susiformavo taip vadinamosios „šiukšlių salos“.

Apie milijonas paukščių ir daugiau kaip 100 000 jūros žinduolių žūsta kasmet dėl plastiko. 44 % procentuose negyvų paukščių ir 22 % į krantą išmestų banginių skrandžiuose buvo rasti plastiko gabalai.

Mes kalbame dabar apie pasaulinį mastą, bet juk iš tiesų Žemės planetos sėkmė priklauso nuo kiekvieno iš mūsų.

Atsakyk į keletą klausimų: ar tu surenki šiukšles po pikniko gamtoje, ar išmeti saldainio popierėlį į šiukšlių urną, ar palaikai šiukšlių rūšiavimo iniciatyvą? Pamačius bauginančius skaičius, verta susimąstyti ir ties savo veiksmais.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353