Negalima miegoti daugiau, negu reikia? Kodėl?

Dauguma iš mūsų mėgsta gerai išsimiegoti per išeigines. Nes nuo pirmadienio iki penktadienio visi dirba iki devynių prakaitų, o pilnaverčiam miegui neužtenka laiko. Mes galvojam, kad jei daug miegam, tuo geriau yra mūsų kūnui ir sielai.

Bet miegas nesuteikia daugiau sveikatos, o netgi atvirkščiai. Kodėl „persimiegojimas“ nenaudingas žmogui?

Galvos skausmas

Žmonės, linkę į dažnus galvos skausmus, po „persimiegojimo“ dažnai juos jaučia. Dėl to kaltas per ilgas miegas. Jis veikia neuromediatorius ir laimės hormoną – seratoniną.

Riebalų sankaupos

Remiantis mokslinių stebėjimų duomenimis buvo įrodyta, kad miegant virš 9 valandų yra 20 procentų didesnė tikimybė nutukti, o miegant 8 ir mažiau – tai negresia. Riebalų susikaupimas vyksta todėl, kad sumažėja aktyvaus paros laiko kiekis. Per mažai miegoti taip pat blogai. Gali pasirodyti keista, bet tai irgi veda prie panašių pasekmių.

Depresija Mes pripratome galvoti, kad depresija kyla dėl chroniško neišsimiegojimo, tai teisybė, bet per ilgas miegas taip pat iššaukia depresingą nuotaiką. Laimės hormonas seratoninas nepasigamina, todėl ryte žmogus atsikelia suglebęs ir jaučiasi pavargęs. Kuo daugiau miegam, tuo labiau didėja mūsų depresija.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353