Mokslininkai paaiškino, kodėl naudinga imti katiną ir šunį į lovą

5636
Patinka? Duok Like!

Neleisti katino ar šuns į miegamąjį – mažas nusikaltimas. Priešininkų to, kad naminiai gyvūnai miegotų lovoje, pakankamai.

Jie ryžtingai įrodinėja, kad numylėtiniai turi miegoti savo vietoje, o ne šalia šeimininko pagalvės.

Tačiau sulig kiekvienais metais tyrimų apie bendro miego naudą atsiranda vis daugiau. Su mokslininkais nepasiginčysi! Jie tvirtina, kad daugumoje atvejų augintiniai palankiai veikia žmogaus sveikatą ir miegą.

Pavyzdžiui, pasak eksperimento, publikuoto moksliniame žurnale Mayo Clinic Proceedings, 40 suaugusių žmonių 7 dienų bėgyje miegojo su savo šuniu vienoje lovoje (arba tiesiog leido jam naktį būti savo miegamajame).

Visi tiriamieji ir jų šunys turėjo specialius judesio sekimo daviklius. Po savaitės žmonės užpildė anketą, kurioje papasakojo apie savo miego kokybę.

„Visi žmonės, kurių miegamajame buvo šuo, parodė gerą miego efektyvumą. Tačiau visgi yra nedidelis skirtumas tarp šuns buvimo pačioje lovoje arba ant grindų, – sakoma tyrimo išvadose. – Bet kuriuo atveju naminio gyvūno buvimas daro šeimininko miegą ramesniu ir kietesniu.“

Tyrimas parodė, kad šunų savininkai, kurie leido savo numylėtiniams miegoti savo miegamajame (tačiau ne lovoje), gaudavo geriausios kokybės nakties poilsį. Šie žmonės pasiekė 83% miego efektyvumo, o tie, kurie leido savo šunims būti lovoje, pasiekė 80%.

Žinoma,tai irgi puikus rezultatas ! Tačiau tiriamieji, leidžiantys gyvūnams miegoti lovoje, daug dažniau pabusdavo naktimis.

Tiesa, užmigimas šalia kito žmogaus neturėjo jokios įtakos tiriamųjų miego kokybei.

„Manome, kad žmonės pasąmonėje primeta savo partneriui lovoje savo poreikius. Pavyzdžiui, jūsų sutuoktinis gali išstumti jus iš lovos ar stipriau prispausti prie savęs. Nė vienas šuo neleis sau taip elgtis!“

Miegas viename kambaryje su naminiu augintiniu puikiai atstato žmogaus jėgas. Viskas todėl, kad katės murkimas ar šuns, snaudžiančio šalia, kvėpavimas puikiai atpalaiduoja.

Jei gyvūnas naktį elgiasi ramiai, miegas su jais gali būti labai naudingas. Jei jūs norite įtikinti savo partnerį leisti numylėtiniui naktį būti miegamajame, remkitės šiuo tyrimu!

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353