Meilė „su amžiumi“. Kad ir kokia ji būtų – meilė yra žmonių gyvenimo variklis

655
Patinka? Duok Like!

„Žmogaus širdis, kad ir kokio amžiaus, atsiveria tik tai širdžiai, kuri atsiveria jai“, – teigė anglų ir airių vaikų ir suaugusiųjų knygų autorė Maria Edgeworth. Tačiau kodėl tiek daug žmonių galvoja, kad jie jau per seni meilei arba per jauni? Meilei tinkamiausias laikas yra visada, nesvarbu, ar ką tik sukako 15 ar 75-eri.

Bėgant metams, įgyjama vis daugiau patirties, supratimo apie pasaulį ir santykius, todėl keičiasi ir pati meilė. Ji gali būti valiūkiška ir žaisminga kaip vaikystėje ir brandi bei išminga vyresniame amžiuje. Kad ir kokia ji būtų – meilė yra žmonių gyvenimo variklis.

Kas yra meilė? Šiame žodyje telpa viskas: meilė iš pirmo žvilgsnio, akla meilė, potraukis, supratimas, rūpestis, dalinimasis, draugystė, pasitikėjimas, parama, atsiminimai, akimirkos, bendrumo jausmas, laimė, Dievas ir savimeilė. Tik vienas žodis, o jo interpretacijos begalinės. Be to, bėgant metams, meilė kinta. Kuo daugiau žmogui metų, tuo labiau ji yra visaapimanti ir universali.

Dabartinė karta į meilę žvelgia kitaip nei senesniųjų kartų atstovai. Paaugliams vis dar pati svarbiausia yra tėvų meilė. Įžengę į trečiąją dešimtį jie pradeda ieškoti draugystės, pasitikėjimo ir paramos.

30 – 40 metų žmonės išmoksta mėgautis mažais dalykais gyvenime. 40 – 50 metų poros yra labiausiai patenkintos savo santykiais ir mėgaujasi sustiprėjusiu bendrumo jausmu. Po 50 metų žmonės pradeda pastebėti meilę kiekviename žingsnyje: nuo gyvūnų iki augalų. Tai tam tikra meilės evoliucija.

Nuo 45 metų – išmintis ir vidinė laisvė. Šalia savęs norisi matyti dėmesingą ir romantišką partnerį. Galima pasakyti, kad prasideda antroji jaunystė: vėl norisi gėlių ir šokoladinių širdelių, pasivaikščiojimų mėnesienoje. Tačiau visa tai įgyja naują prasmę. Gyvenimas pasikeičia dar ir todėl, kad atsiranda anūkų. Maždaug nuo 50 metų sekso kokybė tampa svarbesnė negu jo dažnumas. Lytiniai santykiai tampa vis retesni. Hormonų veikla taip pat sulėtėja.

Senėjimas yra natūralus žmogaus gyvenimo procesas. Jis turi savų privalumų. Meilė su amžiumi primena uždarą ratą. Ji lyg metų laikai: lyg vasaros audra netikėtai užklumpa pirmoji meilė, tada subrandina vaisius kaip rudenį (atsiranda vaikai), tuomet atšąla oras ir santykiuose kyla krizė kaip žiemą, bet vis tiek galiausiai sužaliuoja pavasaris, kai įsimyli ir jaunas, ir senas…

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353