Kuo uždengti žemę kambarinių gėlių vazonuose, kad būtų gražu ir nebūtų pelėsio

422
Patinka? Duok Like!

Jei jūs mėgėjas sodinti augalus, tai turbūt nors kartą susidūrėte su tuo, kad su laiku žemė vazonuose ima įgauti neestetišką išvaizdą, pasidengia pelėsiu. Šiandien mes papasakosime, kokie egzistuoja būdai uždengti netinkamą dirvą ir užkirsti kelią kelių nemalonių su tuo susijusių pasekmių atsiradimui.

Mulčiavimas – paviršinis dirvos padengimas, įtakojantis jos savybių ir išvaizdos gerinimą. Mulčiavimas padės jums išvengti apnašų ir pelėsio atsiradimo ant žemės, neleis dirvai perdžiūti ir pasidengti pluta. Be to, tai tiesiog puikus kambarinių augalų dekoravimo variantas.

Išsiaiškinkime, kokios medžiagos tiks dirvos mulčiavimui.

1.Upinis smėlis

Svarbu, kad granulių dydis nebūtų per smulkus ir be nereikalingų priemaišų. Surinktą smėlį būtina kruopščiai išskalauti, o paskui išdžiovinti orkaitėje.

Smėlio sluoksnis ant žemės turi būti 1-2 cm storio. Ši medžiaga ypač gražiai dera su sukulentais.

2. Keramzito drenažas

Tokia medžiaga ne tik puikiai atrodo kaip augalų dekoras, bet ir padeda jiems tolygiai gauti būtiną drėgmės kiekį. Dėl savo porėtos struktūros keramzitas sugeria dalį vandens laistant, o paskui atiduoda jį dirvai.

3. Perlitas ir vermikulitas

Kaip ir drenažo atveju, šios medžiagos pasižymi porėta struktūra ir atlieka tolygaus drėgmės padavimo augalui funkciją. Be to, jie puikiai atrodo dėl savo spalvų, vermikulitas – auksinio atspalvio, o perlitas – baltas kaip sniegas.

4. Graikinių riešutų kevalai

Kevalų puselių nereikia smulkinti. Jas reikia dėti ant žemės pjūviu žemyn. Taip laistant vanduo tekės nuo kevalų. Be neįprastos išvaizdos, kevalai padės žemei išvengti puvimo ir pelėsio atsiradimo.

5. Kiminai

Kiminai turi keletą medžiagų, neleidžiančių dirvoje daugintis bakterijoms. O dėl savo struktūros, panašios į kempinę, neleidžia drėgmei išgaruoti.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353