Kodėl sprendimus geriau priimti rytais?

831
Patinka? Duok Like!

Viena moteris atbėgo pas draugę ir ėmė maldauti paskolinti stambią pinigų sumą. Jai staigiai reikia nusipirkti prabangią kosmetiką su didele nuolaida.

Tokia sėkmė aplankė! O pinigų kaip tyčia nėra. Po poros dienų atlyginimas, ji viską grąžins. Jei draugė neduos pinigų, ką gi. Teks imti kreditą, jai padės jį gauti tie malonūs žmonės, kurie ir pasiūlė kosmetiką.

Jau buvo pakankamai vėlu, apie aštunta valanda vakaro. Draugė pastebėjo, kad Lizos, toks buvo draugės vardas, tiesiog švyti, veidas įraudęs, ji labai įsiaudrinusi.

Ir tiesiog reikalauja pinigų tai kosmetikai. O jai, pastebėkite, penkiasdešimt metų, ne šešiolika. Suaugusi rimta dama. Keistas pirkinys ir keistas skubėjimas, neduosi pinigų – paims kreditą už didžiulius procentus.

Draugė ėmė ramiai įkalbinėti palaukti iki ryto. Paprašė pardavėjų telefono, lyg norėtų taip pat pirkti stebuklingą kosmetiką. Paskambino ir susitarė rytą nuvažiuoti ir viską nupirkti. Pardavėjai įkalbinėjo, kad reikia dabar!

Jautėsi didelis spaudimas. Bet draugei vis tik pavyko susitarti rytui. Ji pakvietė Lizą likti nakvoti; ir pusę nakties klausėsi maniakiško pasakojimo apie stebuklingą kosmetiką. Paskui jos nuėjo miegoti.

O ryte Liza puolė draugei ant kaklo ir apsiverkusi dėkojo. Aš vakar vos nepadariau kvailystės! Kas man ten buvo užėję!?


Miego metu smegenys pailsėjo. Smegenys nemiega, tik veikia kitaip. Ir stengiasi visą pavojingą šiukšlyną sudėlioti ir sunaikinti.

Ir stengiasi priimti teisingą sprendimą. Tai, kas vakare atrodė baisu, nepataisoma, ryte pasirodo visiškai paprasta ir išsprendžiama. O tai, kas atrodė labai viliojančiu, kartais pasirodo grubiu falsifikatu.

O dabar apie daiktus ir jausmus. Vakare mus valdo emocijos. Mes labiau pasiduodam įkalbinėjimams ir esam smarkiai paveikiami kokio nors įspūdžio.

O ryte mes labiau racionalūs ir įžvalgūs. Per naktį hipnozė išsisklaido. Mes “išblaivėja”. Todėl labai, labai įtartina, jei kažkas mus skubina priimti sprendimą.

Ir to reikalauja vakare, kažką pirkti ir iškart atsiskaityti, atiduoti kažką, sutikti su kažkuo…Neduoda mums laiko pagalvoti. Atseit ryte tokio viliojančio pasiūlymo jau nebebus!

Taip. Ryte pasiūlymas jau nebeatrodys toks patrauklus, greičiausiai. Ir mes aiškiai pamatysime falsifikuotą paauksinimą, dėmes, skyles arba per daug nulių sutarties sumoje. Daug ką mes pamatysime ryte aiškiai.

O jei nėra tokio draugo šalia – tai pagalvokite, kad jūs pats sau esate geriausias draugas. Prisiminkite tai ir palaukite, jei jus stumia emocijos ir jus kažkas verčia tokioje būklėje priimti finansinį sprendimą. Ar bet kokį kitokį…

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353