Kodėl neverta palikti katės vienos namuose ilgiau nei 3 dienoms

606
Patinka? Duok Like!

Kačių šeimininkai dažnai susiduria su tokia problema – kur dėti savo augintinį išvykus iš namų
atostogoms ar į komandiruotę.

Tačiau ne visada pavyksta atidėti suplanuotas keliones.

Gerai, kai yra giminaičių, gyvenančių netoliese ir dažnai užeinančių į namus.

Jie gali pasirūpinti augintiniu, pašerti jį, pakeisti kraiką, pabendrauti su gyvūnu.

O jeigu katino nėra kam palikti, tada jau žymiai sunkiau. Tokiu atveju galima pagalvoti kaip pasiimti savo numylėtinį kartu ar paieškoti specialaus kačių viešbučio.

Tiesa, reikia atsižvelgti į individualias savo augintinio ypatybes, tokias kaip jo charakteris, amžius ir sveikatos būklė.

Kai kurie palieka savo kates vienas namuose su dideliu kiekiu maisto ir vandens.

Iš vienos pusės katinėliui bus ramiau tarp gimtų sienų, bet iš kitos – šis būdas tiks tik tuo atveju, jei jūs paliekate jį vieną ne ilgiau nei 3 dienoms.

Asmeniškai aš neįsivaizduoju, kaip galima uždaryti savo katiną ar kates bute 2 atostogų savaitėms.

Tai juk labai ilgai. Ir esmė čia ne tik tame, kad gyvūnas gali viską suėsti ir išlakti (uodeguotį be problemų galima aprūpinti maistu ilgam laikui, ypač jei yra automatinė šėrykla ir girdykla).

Net tualetas ne toks svarbus (grįžus galima viską sutvarkyti).

Svarbiausia, kad daugmaž normaliai katė viena gali pragyventi kelias dienas.

Viena diena išvis gali pralėkti nepastebimai. Bet štai į trečios paros pabaigą jūsų augintinis pradės labai nuobodžiauti vienatvėje.

Nepriklausomiems murkliams irgi labai svarbus mūsų bendravimas ir dėmesys.

Ir kai jie staiga tokiam ilgam laikui lieka be jo, pradeda pykti ir jausti negatyvius jausmus. O šeimininkui grįžus namo, gali net neiti į kontaktą ir rodyti agresiją.

Be to, net užtikrinus maksimaliai patogias ir saugias sąlygas jūsų augintiniui namuose, niekada negalima būti tikram, kad vienatvėje jis nieko neiškrės.

Ir gerai, jei tai bus paprastas daiktų sugadinimas, o ne kokia pūkuotuko trauma.

Mes paliekame savo kates daugiausia 3 dienoms. Dviese joms linksmiau ir ne taip vieniša.

Tačiau ne be kai kurių sunkumų, žinoma.

Visada paliekame daug vandens skirtinguose dubenėliuose. Beveik pilną automatinę šėryklą su sausu maistu. Ir pradžiai dar dedu kelias lėkštes natūralaus maisto – pienas, virta vištiena.

Paskutinį kartą mums grįžus visos 6 lėkštės buvo idealiai švarios. Nepaliko nieko iš natūralaus maisto ir sušveitė apie pusę maisto iš šėryklos.

Su tualetu viskas buvo sunkiau. Katės labai stengėsi, bet matomai joms nepakako paliktų atsarginių dėžučių.

Toks jausmas, kad kol mūsų nebuvo, jos tik ėdė ir ėjo į tualetą. Net iš folijos lapo, kurį prieškambaryje padėjau grindų apsaugai, jos įsirengė sau tualetą. Ir po vonia įsigudrino įlipti į nedidelį dubenį.

O ant grindų paliko „gėlyčių“…Turbūt specialiai mus pasitinkant.

Paskui viską keičiau, ploviau, tvarkiau apie valandą. Bet užtai gyvos ir sveikos, nepiktos, nelabai įsižeidusios ant mūsų ir nealkanos.

O štai kačių palikimo 2-3 savaitėms mes, laimei, neturėjome. Manau, tam negalėčiau ryžtis.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353