Kodėl negalima ežiukams duoti pieno?

722
Patinka? Duok Like!

Dauguma iš mūsų vasarą praleidžia užmiestyje. Visur mus supa kaimynai. Jie gali būti pageidautini svečiai, o kartais ir nelabai. Tačiau yra ir tokių, kurie užsuka į svečius nekviesti ir reikalauja vaišių. Tai ne kas kitas, o ežiukai. Standartiškai mes juos pagirdome pienu. Deja, tai yra blogai, nes ežiukams negalima gerti pieno. Kodėl?

Ežiukai gali suvirškinti pieną tik kūdikystėje. Suaugusių ežiukų organizme nebėra fermento, būtino laktozės skaldymui – pieno cukraus. Į storąsias žarnas patenka nesuvirškinta laktozė, kurią su malonumu praryja bakterijos. Tai sukelia didelį dujų susikaupimą, išprovokuojantį pūtimą ir kitus nemalonius simptomus. Be to, ežiukams tai gali sukelti labai stiprių viduriavimą, kartais galintį pasibaigti mirtimi. Kuo gi galima vaišinti nekviestus svečius? Ežiukai labai mėgsta vaisius, duoną, mėsytę ir net kiaušinius. Galima net parinkti gilių, uogų arba nupirkti žiogų, lietaus sliekų, sraigių. O geria ežiukai tik vandenį.


Tik prisiminkite – ežiukų nevalia liesti. Jie yra milijonų įvairiausių susirgimų nešiotojai: salmoneliozės, pasiutligės. Spygliuotieji gyvūnai – parazitų rekordininkai : išnešioja erkes, blusas. Tad geriau neleiskite vaikams jų bučiuoti ir glostyti, o geriau pastatykite namelį ir padėkite ten vakarienę. Įdomūs faktai: Kanadoje ir Amerikoje kiekvienais metais vasario 2 dieną iš ežiukų olų išima ežiukus, kad pasižiūrėtų, ar jie pamatys savo šešėlį. Manoma, kad šis ritualas gali pasakyti, koks bus pavasaris. Daugelis vasarotojų užmiestyje, kad atsikratytų šliužų, stato jiems alaus spąstus. Tačiau vietoj kenkėjo, šalia alaus butelio galima pamatyti ežiuką. Jiems patinka šio gėrimo skonis. Bet per didelis išgerto alaus kiekis taip pat gali turėti labai blogų pasekmių.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353