Kiekvienas kiškis vertingas, net jei jis ne lokys.

513
Patinka? Duok Like!

Kartą aš kabinau skelbimą mūsų sodų bendrijoje, kad ieškau sodininko. Pagyvenusi moteris perskaitė ir taip griežtai klausia: „O kam?“
„Nieko nesuspėju, keturi vaikai ir darbas“,- pasidalijau aš.

Pensininkė lyg iš kibiro užliejo pasipiktinimu: „Nespėja ji! Mes kaime po 50 kibirų bulvių sodindavome, ir vandenį iš šulinio tampydavome, ir melžimas penktą ryto, ir paršai septyni, ir vištos, ir bobutė paralyžiuota…Visai išpuiko baltarankės !

Aš stebiu gyvenimą ir matau, kad neegzistuoja jokio objektyvumo, žmonės visada sprendžia subjektyviai, sėdėdami savo teisingoje herojiškoje varpinėje.

Tik mes ne herojai, ir kiti – ne žiopliai, tiesiog visi žmonės skirtingi.

Kažkas pasigimdo septynis ir su pasimėgavimu maitina juos, kol išdygsta krūminiai dantys , 18 metų nepertraukiamos laktacijos. O kita tik atsiradus mažyliui netenka viso gyvenimo džiaugsmo ir jau pasiruošus šokti iš aštunto aukšto.

Kai kurios visą vasarą nesiskiria su šlangu ir kauptuku, 25 arai ir nė vienos žolelės!

O kažkam daržas – viduramžių kankynė.

Vienos kaimynės namai – pilna taurė, amžinai svečiai, stalas padengtas, kotletai nulipdyti, tešla pakilo, šaltiena išvirta.

Pas kitą – net arbatos nėra, katinas iš bado pabėgo, užtai trečiadienį ginsis daktaro disertaciją.

Marina turi savo antakių meistrą, masažuotoją, astrologą, kosmetologą, stilistą…

O Tamara amžinai su džinsais ir apsikirpusi berniukiškai, jai taip patogiau.

Nina – be vyro kaip be rankų. O jos sesuo viską pati: ir pamatus išlies, ir stogą uždengs, ir pirtį pastatys.

Ir kiekviena šių moterų teisi.

Galima nesuprasti vienas kito, mes ir neprivalome to daryti. Radikali feministė niekada nesupras Olgos Valiajevos, tramvajaus vairuotojas – tos fifos kabriolete, prancūzų konditeris – stoties beliašų pardavėjos, „childfree“ – motinos-didvyrės.

Suprasti ir nereikia. Svarbiausia – nelyginti.

Visų mūsų skirtingas psichologinis tipas ir temperamentas, išsivystymo lygis ir gyvenimiškos vertybės, energijos atsargos ir skausmo slenkstis, skoniai ir talentai, auklėjimas ir mentalitetas.

Nuvertinimas – tai savo ligotos savivertės masturbacija per kitų žmonių žeminimą.

Gal mums pasimokyti iš mūsų mažųjų brolių? Lokys juk nesmerkia kiškio, kad šis savo sveikatą švaisto, nežiemoja irštvoje, o šokinėja per pusnis kaip kvailys. Tiesiog šie žvėrys skirtingos prigimties.

Paralelinės.

Ir pas mus taip pat – žmonių prigimties įvairovė.

Galima stebėti, stebėtis, imti pavyzdį ar praeiti pro šalį.

Bet nelyginti.

Juk kiekvienas kiškis vertingas, net jei jis ne lokys.

Irina Dubs

Bonusas

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353