Kartą vaikinas pažino praeivį – tai buvo jo pradinių klasių mokytojas

1213
Patinka? Duok Like!

Yra ko pasimokyti.

Kartą jaunuolis pažino praeivį – savo pradinių klasių mokytoją. Jis priėjo prie senuko ir paklausė:

– Jūs manęs neprisimenate? Aš buvau jūsų mokinys.

– Taip, prisimenu tave trečiaklasį. Ir kuo tu užsiimi dabar?

– Aš dėstau. Jūs padarėte man tokią įtaką, kad aš irgi panorau auklėti mažuosius moksleivius.

– Taip? Leisk man pasmalsauti, kuo gi pasireiškė mano įtaka?

– Jūs iš tiesų neprisimenate? Leiskite man atgaivinti tai jūsų atmintyje.

Kartą mano bendraklasis atėjo į klasę su gražiu laikrodžiu ant rankos, kurį padovanojo tėvai. Jis nusiėmė laikrodį ir pasidėjo į suolo stalčių. Aš visada svajojau turėti tokį laikrodį.

Nesusilaikiau ir nusprendžiau paimti jį iš jo suolo. Netrukus tas berniukas priėjo prie jūsų ir su ašaromis akyse pasiskundė dėl vagystės.

Jūs visus mus nužvelgėte ir pasakėte: „Tas, kuris pasiėmėte laikrodį, priklausantį šiam berniukui, prašau, gražinkite jį.“

Man pasidarė labai gėda, tačiau nesinorėjo skirtis su laikrodžiu, taigi, aš neprisipažinau. Jūs pasukote link durų, užrakinote jas ir liepėte visiems mums išsirikiuoti išilgai sienos, įspėjęs:

„Aš turiu patikrinti visas jūsų kišenes su viena sąlyga, kad jūs visi užsimerksite“. Mes paklusome ir aš pajutau, kad tai buvo gėdingiausias momentas mano neilgame gyvenime.

Jūs judėjote nuo mokinio link mokinio, nuo kišenės link kišenės. Kai ištraukėte laikrodį iš mano kišenės, toliau judėjote iki eilės pabaigos.

Paskui pasakėte: „Vaikai, viskas gerai. Jūs galite atmerkti akis ir grįžti į savo suolus.“ Jūs grąžinote laikrodį savininkui ir daugiau neištarėte nė žodžio apie šį incidentą.

Taip tą dieną jūs išgelbėjote mano garbę ir mano sielą. Jūs nepaskelbėte manęs vagimi, melagiu, netikusiu vaiku. Jūs net nesiteikėte pasikalbėti su manimi apie šį epizodą. Su laiku aš supratau, kodėl.

Todėl kad, kaip tikras mokytojas, jūs nenorėjote sutepti jauno, dar nesusiformavusio mokinio orumo.

Todėl aš tapau pedagogu.

Abu nutilo, pagauti šios istorijos įspūdžio.

Paskui jaunasis pedagogas paklausė:

– Kai jūs mane pamatėte šiandien, argi neprisiminėte šio epizodo?

Senasis mokytojas atsakė:

– Esmė tame, kad aš kišenes tikrinau irgi užmerktomis akimis.
Nuostabi istorija. Yra ko pasimokyti.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353