Kaip pasikeičia žmogus, netekęs motinos

7518
Patinka? Duok Like!

Dabar daugelis susimąsto apie tai, kaip paskirsto savo laiką: kiek jo skiriame savo tėvams, vaikams, sutuoktiniams? Juk bet kada bet kurio iš mūsų gali nebelikti…

Tik žmonės, netekę motinos, iš tiesų suvokia, kaip sunku tai išgyventi. Kiti gali tik įsivaizduoti tai.

Tuo momentu atrodo, kad jūs pasaulyje likote visiškai vieni. Taip yra todėl, kad motina yra vienintelis žmogus, kuris su jumis buvo ilgiau už visus kitus žmones jūsų gyvenime.

Tik patys tapę tėvais, mes galutinai suvokiame, ką jaučia ir išgyvena mūsų mamos, kiek jos pergyvena dėl mūsų, kiek verkia, kokios yra atsidavusios mums.

Tik dabar mes suprantame, kodėl kartais mama bardavo, kodėl drausdavo vaikštinėti vėlų vakarą, kodėl kartais jai nepatikdavo mūsų draugai.

Dabar mes patys esame tėvai. Tačiau nepaisant to, mama vis tiek nerimauja dėl mūsų, dėl anūkų. Todėl nepamirškime jai dažniau skambinti, juk šiuo metu vyresniems žmonėms ypatingai sunku.

Tegu ir anūkai dažniau paskambina ar pabendrauja su senele vaizdo ryšiu.
Nes tik netekę artimo žmogaus mes suprantame, kiek daug nespėjome pasakyti. Rodos, nebuvo laiko, buvome užsiėmę, o kartais tiesiog numesdavome ragelį…

Kiek daug liko nepasakyta, tačiau jau per vėlu…

Žinia apie jos mirtį yra didžiulis smūgis. Tuštumos jau niekas nebegalės užpildyti. Tokiu momentu jus geriausiai supras tik tie žmonės, kurie patys neteko mamos. Kiti tiesiog neras palaikymo žodžių.

Anūkai taip pat labai skausmingai pakelia močiutės mirtį. Jūsų sutuoktiniui taipogi tai didelė netektis, jis stengsis pakelti sielvarto naštą kartu su jumis.

Todėl verta susimąstyti, kad savo artimiesiems jūs tokie pat svarbūs ir kada nors jūsų vaikai taip pat verks, tačiau dėl jūsų ar jų laiko trūkumo jūs galite daug ko nespėti.

Pagalvokime, ar teisingai mes leidžiame savo laiką: kiek jo skiriame savo tėvams, vaikams, sutuoktiniams? Juk bet kada bet kurio iš mūsų gali nebelikti…

Tik nuo mūsų priklauso, kokį gyvenimą nugyvens tie žmonės ir kiek laimingi jie bus.

Dažniau skambinkite savo artimiesiems ir sakykite, kaip juos mylite. Nepamirškite vyresnio amžiaus giminaičių, jiems šiuo metu ypatingai sunku ir neramu. Pradžiuginkite juos atvežę skanėstų ar vitaminų.

Jiems svarbu nors trumpam išvysti jus ar išgirsti jūsų balsą telefono ragelyje. Tai neužims daug laiko, darbas ir kiti rūpesčiai palauks. O štai artimąjį jūsų parodytas dėmesys sušildys ilgam.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353