Kaip pašalinti konkurenciją tarp vaikų šeimoje ( psichologės patarimai)

638
Patinka? Duok Like!

Varžymasis tarp vaikų būna ne tik mokykloje, bet ir šeimoje. Ką labiau myli tėvai? Šis klausimas vaikams labai skausmingas. Konkurencija šiuo pagrindu kartais laukinė, neprotinga. Suaugusiame amžiuje gali pasiekti net visišką giminiškų santykių nutraukimą. Žinau vieną tokią šeimą, kur brolis ir sesuo, kuriems šiandien virš 50 metų, jau daug metų nebendrauja.

– Iš pradžių raskite „nesantaikos obuolį“. Jei jūs savo dukterims, kaip senovės mite, nepamėtėjote aukso obuolio su užrašu „gražiausiajai“, tai jūsų kaltės nėra , – nusišypsojo ji.

Dažniausia ikimokyklinukų pykčių priežastis – žaislai. Tėvai turi išmokyti vaikučius žaisti kartu, neskirstant lėlių, meškiukų, mašinėlių, kaladėlių į „mano“ ir  „tavo“. Neblogai nustatyti kokio nors žaislo buvimo laiką vieno, o paskui kito vaiko rankose. Tai galima pateikti kaip žaidimą ir tuo pačiu mokyti vaikus pažinti laiką.

Tas pats žaidimas gali praversti, kai prasideda kova už vietą prie kompiuterio, už dviratį, riedlentę, kitose panašiose situacijose.

– Aiškinkite vaikams , kad žmonės turi nusileisti vienas kitam, – sakė psichologė. – Taip pat sakykite, kad šeimoje yra bendri ir asmeniniai daiktai. Jei tas pats kompiuteris – vienas visiems, tai suprantama, visi turi teisę į jį. Bet tokiu atveju, jei tėvui jis reikalingas skubiai, nėra reikalo kelti isterijas. Sūnus, dukra ar mama atsisės prie jo vėliau.

Suprantama, kad kai kuriems vaikams lengviau pastumti sesutę ar brolį, susipešti nei susitarti su jais. Bet reikia mokyti vaikus civilizuotai reikšti jausmus.

– Neskaitykite jiems tokiu atveju pamokslų , – įspėjo psichologė. – Gausite atvirkštinį efektą. Geriau papasakokite istoriją apie draugystę, kokį nors atvejį iš savo gyvenimo apie tai, kaip žmonės taikosi, atleidžia vienas kitam, padeda.

Susirėmimus dėl žaislų ar daiktų numalšinti paprasta. Sudėtingiau, kai vienas vaikų jaučiasi gaunantis mažiau tėvų dėmesio. O skandalas – tai būdas atkreipti mamos ar tėčio dėmesį į save.

Girti vaiką taip pat reikia su protu. Geri žodžiai dukros adresu ir tuo pačiu metu sūnaus peikimas – ir štai jums baisus konfliktas tarp „konkuruojančių firmų“.

 

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353