Johanna Quaas, vyriausia pasaulio gimnastė, ir jos įkvepianti istorija

219
Patinka? Duok Like!

Viena žymiausių pasaulio gimnasčių yra vokiečių sportininkė Johanna Quass. Dabar jai 95 metai. Argi tai įmanoma?

Kaip ji to siekė

Johanna Quass gimė 1925 metų lapkričio 20 Vokietijos mieste Hoenmelzene. Gimnastika pradėjo užsiiminėti, kaip ir daugelis kitų mergaičių, ankstyvame amžiuje. Po mokyklos tapo gimnastikos trenere, paskui perėjo į rankinį, 1950-ais metais įstojo į Vitenbergo universitetą.

Baigusi universitetą, Quass pradėjo pati mokyti trenerius ir net tapo gimnastikos vadovėlio bendraautore.

Jos mokiniais tapo žymūs Vokietijos sportininkai Barbara Diks-Strolc ir Kristelis Felgneris-Vunderis, kurie atidarė Olimpines 1964-ųjų žaidynes.

Johanna Quaas pabudo įžymi visame pasaulyje 2012 metais, būdama 86-erių, kai YouTube platformoje buvo publikuoti keli jos gimnastikos užsiėmimų įrašai. Įrašai buvo padaryti pasaulio taurės metu Vokietijos mieste Kotbuse, kai gimnastę pakvietė dalyvauti parodomojoje programoje. Įrašai su Johanna, lengvai atliekančia pratimus ant lygiagrečių ir kilimo pasklido kaip virusas, jie surinko 3,2 ir 3,4 milijono peržiūrų.

Taip pat ji pateko į Gineso rekordų knygą kaip vyriausia sportuojanti gimnastė pasaulyje. Jos rekordo niekas nesumušė. Johanna toliau sportuoja, stebindama gerbėjus iš viso pasaulio.

1963 metais Johanna ištekėjo už savo kolegos, trenerio Gerhardo Quaaso, ir užmetė savo gimnastikos užsiėmimus. Porai gimė 3 dukterys, teko rinktis tarp šeimos ir sporto.

Vaikai palaipsniui užaugo, atsirado anūkų, tačiau vietoje jų priežiūros 56 metų moteris netikėtai grįžo į treniruotes. Ir ėmė dalyvauti veteranų varžybose, iškovodama prizines vietas, kurių neturėjo jaunystėje.

Žila Johanna lengvai sukiojasi ant lygiagrečių, stovi ant rankų, galvos ir vartosi ant kilimo. Kad jūs suprastumėte, koks apgaulingas tas menamas lengvumas, su kuriuo prie 100-čio artėjanti moteris atlieka šiuos triukus, įsivaizduokite, kiek tenka prakaituoti, kad visi elementai būtų atlikti tiksliai ir gražiai.

Sportininkei reikalingi kasdieniai tempimo pratimai lankstumui bei sąnarių ir raumenų elastingumui palaikyti. Jai tenka treniruotis kasdien, tuo pačiu atliekant jėgos pratimus. O kaip sunku pasiekti puikią judesių koordinaciją, kuri tokio amžiaus žmonėms ne ideali!

Pati Johanna prisimena: „Labiausiai aš didžiuojuosi viena pergale. Man tada buvo 84 metai ir mano kategorijoje neatsirado varžovių. Tada aš varžiausi 70-75 amžiaus grupėje ir vis tiek tapau pirma“.

Prieš kelis metus mirė Johannos vyras, ji, be anūkų, jau sulaukė ir proanūkių, tačiau savo prosenelę jie mato retai. Sportininkė ne tik važinėja į varžybas, bet ir rengia motyvacinius pasirodymus pagyvenusiems žmonėms visame pasaulyje.

Ji sako, kad pagrindinė jos sveikatos ir ilgaamžiškumo paslaptis – nuolatinis aktyvumas. Be gimnastikos Johanna užsiima plaukimu ir šokiais, ji prisipažįsta, kad nevartoja vaistų ir visiškai pamiršo, kas yra ligos.

Nebent gali peršalti viešbutyje prie kondicionieriaus.

90-ies metų Johanna pirmąkart gyvenime šoko parašiutu. Jos istorija – tikras įkvėpimo šaltinis.

Quaas sako: „Mano veidas senas, tačiau širdis jauna. Galbūt diena, kai aš nustosiu sportuoti, bus mano mirties diena“.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353