„Gyventi paprasta: reikia tik suprasti, kad yra žmonių, geresnių už tave. Tai labai palengvina gyvenimą“

368
Patinka? Duok Like!

10 vertingiausių Josifo Brodskio patarimų, kuriuos verta paskaityti sunkią minutę!

1. Gyventi paprasta: reikia tik suprasti, kad yra žmonių, geresnių už tave. Tai labai palengvina gyvenimą.

2. Prarasti nepriklausomybę žymiai blogiau, nei prarasti nekaltybę.

3. Kokia bjauri bebūtų jūsų padėtis, stenkitės nekaltinti dėl to išorinių jėgų: istorijos, valstybės, viršininkų, rasės, tėvų, mėnulio fazės, vaikystės, nesavalaikio sodinimo ant puoduko ir t.t. Tuo momentu, kai jūs perkeliate kaltę ant kažko, jūs palaužiate savo ryžtą kažką pakeisti.

4. Pasaulio išgelbėti greičiausiai jau nepavyks, bet kažkokį žmogų visada galima.

5. Stenkitės nekreipti dėmesio į tuos, kurie pabandys padaryti jūsų gyvenimą nelaimingu. Tokių bus daug – tiek oficialiose pareigose, tiek savanorių. Kęskite juos, jei jūs negalite jų išvengti, bet kai tik jų atsikratysite, nedelsiant juos pamirškite.

6. Patikimiausia apsauga nuo blogio yra kraštutinis individualizmas, mąstymo originalumas,
keistumas, net – jei norite – ekscentriškumas. Tai yra kažkas tokio, ko neįmanoma padirbti,
suvaidinti, imituoti; to nepajėgs net užkietėjęs sukčius.

7. Vienatvė moko suprasti esmę, kadangi esmė irgi yra vienatvė.

8. Gyvenime savo poelgiuose aš visada rėmiausi tuo: kaip išeina – taip ir išeina. To pasekoje – jei gramatiškai toks laikas išvis egzistuoja – viskas daugiau ar mažiau stoja į savo vietas.

9. Žmonės išaugo iš to amžiaus, kai teisus buvo stipriausias. Tam pasaulyje per daug silpnų. Vienintelė tiesa – gerumas. Nuo blogio, nuo pykčio, nuo neapykantos – nors laikomais teisingais – niekas neišloš. Egzistavimo sąlygos pernelyg sunkios, kad jas dar labiau apsunkintume.

10. Žinau iš savo patirties, kad kuo mažiau informacijos gauna tavo smegenys, tuo stipriau dirba vaizduotė.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353