Brazilų pora 20 metų sodino mišką, ir dabar tūkstančiai laukinių gyvūnų grįžo namo

5227
Patinka? Duok Like!

Kasmet Žemėje išnyksta apie 18 milijonų akrų miško. Tokie ženklūs aplinkos pokyčiai liečia ne tik žmones, bet ir nesuskaičiuojamą daugybę gyvūnų rūšių.

Jie priversti palikti savo natūralias gyvenamąsias terpes ir ieškotis namų kitoje vietoje. Neabejotinai mūsų bendras uždavinys šiandien – sustabdyti planetos naikinimą bet kokiais įmanomais būdais.

Ir brazilai Sebastiao ir Lelia Salgado įrodė, kad atstatyti ekosistemą gali bet kas.

Viskas prasidėjo nuo paprastos svajonės apie ramų gyvenimą.

1994 m brazilų fotožurnalistas Sebastiao Salgado grįžo namo iš Rytų Afrikos, kur fotografavo Ruandos genocido siaubus. Po šios traumuojančios patirties jis ieškojo ramybės tankioje miškų žalumoje savo gimtojoje Minas-Žerais žemėje Brazilijoje.

Tačiau tai, ką jis pamatė, pasirodė dar didesnis smūgis: per kelis metus turtingas miškas pavirto pakenktu dulkinu ladšaftu su išdžiuvusiomis upėmis, be jokių laukinės gamtos pėdsakų. Žemė buvo tik 0,5% mišku. Vyras buvo nusivylęs.

Tada jo žmona Lelia pasiūlė jam beveik neįmanoma. Ji tikėjo, kad jų miškui galima grąžinti didybę, įdėjus pastangų. Sebastiao palaikė jos idėją, ir pora nusprendė iš naujo užsodinti visą sritį, atstatant jos pirminį vaizdą. Nuo to laiko įvyko stebuklinga permaina.

Jie pasidalijo savo svajone apie mišką su kitais.

Saldago pasėjo pirmas sėklas 1998 m, tačiau buvo akivaizdu, kad dviejų žmonių nepakanka tokiam didžiuliam darbui. Kad atstatytų savo 1754 akrų ploto miško sklypą, pora pasamdė 24 žmones,kurie dirbo kartu su šeimininkais dieną ir naktį, raudami piktžoles ir rūpindamiesi naujais sodinukais.

Tuo metu Sebastiao ėmė ieškoti savanorių ir partnerių,kurie finansuotų ir palaikytų didžiulį jų projektą. Kad pritrauktų dėmesį savo misijai, pora įkūrė organizaciją Instituto Terra.

Pagrindinis Instituto Terra tikslas yra ekosistemos atstatymas tame rajone atlantinio miško sodinukų auginimo būdu. Sunkus organizacijos darbas atsipirko: šio regiono kilmės tropiniai medžiai ėmė greitai augti, nors ši sritis dešimtmečiais kentėjo nuo smarkaus miškų kirtimo. Šiandien tai tankus miškas, kuris pilnai atgimė.

Rezultatai pasirodė tikrai įspūdingi.

Nuo 1998 porai vadovaujant buvo pasodinta daugiau nei 4 milijonai 293 rūšių sodinukų ir atstatyta 1502 akrų tropinio miško. Kadaise bevaisė žemė grįžo į pirminę tropinio rojaus būklę.

Dėka naujo miško visa ekosistema buvo atstatyta. Tai sukėlė tropinio mikroklimato atgimimą, o to pasekoje kritulių kiekio padidėjimą ir sraunių upelių atsiradimą.

Sveika naujo miško ekosistema ne tik išgelbėjo vietinį landšaftą, bet ir įtakojo laukinių gyvūnų sugrįžimą į tą rajoną. Laukinių gyvūnų atsiradimas yra svarbiausias teigiamas momentas naujo miško kūrime.

Salgado ryžtas įrodė, kad didžiausių pokyčių galima pasiekti darant net mažus žingsnius, ir bet kuris mūsų gali įnešti savo įnašą į planetos apsaugą.

Jūs kada nors patys sodinote medį? O gal net mąstote apie panašų projektą? Raskite bendraminčių komentaruose!

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353