Lova – viena iš svarbiausių vietų namuose. Tai poilsio džiaugsmas, miego vieta ir viso jūsų jaukumo žavesys. Tai ar dažnai reikia keisti patalynę? Ir ar tai svarbu mūsų emocinei savijautai?

Mikrobiologas iš Niujorko universiteto Philipas Tierno įrodė, kad: mūsų lova – tai ne tik miego, ramybės ir meilės žaidimų vieta. Tai ir įvairių parazitų – mikrobų – gyvenamosios landos.

Jei lovos patalynės nekeisite bent kartą per savaitę, tai klostėse ims veistis bakterijos, kurios organizmui gali būti kenksmingos. Būtent tokie rezultatai buvo gauti atlikus įvairius mokslinius tyrimus. Dėl šios priežasties neverta ignoruoti būtinosios higienos normų.

Ir sintetinėse, ir pūkinėse pagalvėse gyvena apie 20 rūšių grybelinės formos parazitų. Blogomis sąlygomis (prastos higienos) jie kenkia žmogaus organizmui. Be jų, ligas sukeliančių bakterijų gerais draugais tampa prakaitas, ašaros, odos dalelės ir kitos kūno išskyros.

Kiekvienais metais į patalinę žmogus išskiria maždaug 119 l prakaito. Šiltomis ir patogiomis sąlygomis bakterijoms tai yra palanki terpė. Joms taip pat padeda ir purvas, dulkės, kurių mes atsinešame iš lauko. O šunų, kačių ir žiurkėnų plaukai ir seilės – papildomas ligas sukeliančių bakterijų džiaugsmas.

Pagrindinis kriterijus – miesto dulkės. Net ir kruopščiai prižiūrint lovos patalynę, po antklode mes paliekame tam tikrą kiekį dulkių. Higienai įtakos turi atidaryti langai, langai, nukreipti į gatvę, smarkiai apgyvendinti gyvenamieji rajonai ir kiti veiksniai.

Plika akimi dulkes pamatyti neįmanoma. Mes tiesiog deriname veiksnius, kad sumažintume jų neigiamą poveikį mums. Visgi purvas savaime niekur nedings. Lovos patalynę skalbti reikia dažniau negu tuos pačius drabužius. Nuo to priklauso visų bute ar nuosavame name gyvenančių žmonių sveikata.

Tie, kurie serga astma arba kenčia nuo alerginių reakcijų, tokį poveikį pajus jau po kelių valandų. Nors ir sveikiems žmonėms per pusdienį ima perštėti gerkles nuo murzinos patalynės kvapo. Užtikrinkite, kad jūsų miegą saugotų ne tik tyla, bet ir švara. Tai sveikų plaučių ir bronchų sąlyga. Neignoruokite smulkmenų: būtent nuo jų priklauso jūsų organizmas!

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353