9 netikėti faktai apie mūsų pasaulį, kurių jūs nežinojote

1209
Patinka? Duok Like!

Egzistuoja tūkstančiai nežinomų rūšių, gyvenančių vandenyne

Žmonijai žinomi tik 5 % faunos atstovų, gyvenančių vandenyne. O mokslininkai toliau daro naujus atradimus.

Sprogstantys ežerai

Nuo šių vietų reikėtų laikytis atokiau, todėl kad jos labai pavojingos. Po jomis slypi aktyvių vulkanų magmos židiniai, kurie sukelia nuodingų dujų nuotėkius, sugebančių per trumpą laiką sunaikinti bet kokią gyvybės formą.

„Kreivas“ miškas

Ši vieta yra Grifine, Lenkijos vakaruose. Kodėl medžiai auga tokiu būdu – nežinoma, bet rezultatas įspūdingas!

Sacharos akis

Rišato geologinis darinys toks didelis, kad astronautai jį naudoja kaip atskaitos tašką navigacijai. Iš pradžių buvo manoma, kad jis kilo nuo meteorito, o šiandien sklando nuomonė, kad tai – erozijos rezultatas.

Seniausias vandentiekis pasaulyje

Šios ertmės vadinasi kiarizės. Tai senovės persų vandens tiekimo sistema, kuri buvo pastatyta daugiau nei prieš 3000 metų!

Plokščios Žemės bendrija

Ir šiandien yra žmonių,kurie tiki, kad žemė yra plokščia. Jie mano, kad jos centre yra Šiaurės polius, o Saulė, Mėnulis ir planetos sukasi aplink Žemę. O Pietinis polius išvis neegzistuoja: jo vietoje yra ledinė siena, kuri yra pasaulio pabaiga.

Kruvinieji kriokliai

Antarktidoje yra charakteringos raudonos spalvos kriokliai. Tai susiję su su didele geležies koncentracija užšalusiame druskos ežero vandenyje, kuriame ledas kartais tirpsta.

Judantys akmenys

Mirties slėnyje Kalifornijoje, išdžiuvusiame Reistrek-Plaja ežere vyksta įdomus reiškinys. Akmenys juda patys,be žmogaus įsikišimo. Tai vyksta vėjo ir ledo dėka.

Praeityje Žemė buvo violetinė

Mokslininkai mano, kad praeityje Žemė buvo violetinė. Tai susiję su pigmentu, buvusiu augaluose vietoje chlorofilo, kuris suteikė augalams violetinę spalvą.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353