7 įdomiausių tradicinių namų foto iš įvairiausių pasaulio kampelių

322
Patinka? Duok Like!

Kai kurių pasaulio tautų namai neįprasti ir stebinantys. Pažvelkite, kaip atrodo nestandartiškiausi būstai.

Durpiniai namai

Durpiniai namai randasi Islandijoje ir buvo pradėti statyti vikingų dar 9-ajame šimtmetyje.  Karkasas yra medinis ir ant jo dedami durpių blokai. Anksčiau durpės buvo prieinamesnės už medį ir kai kuriose vietovėse statybų tradicijos iki šiol išliko. Tokių keistų namelių stogai ir sienos iš išorės padengtos samanomis ir žole.

Urviniai namai Turkijoje

Gioremės slėnis randasi Turkijos teritorijos centre ir turi stulbinantį landšaftą. Uolų fragmentai, atsiradę planetoje dėl vulkaninės veiklos, primena grybus su langais. Šiuose gamtos statiniuose anksčiau padarydavo patalpas ir įėjimus, kadangi tufo uoliena buvo pakankamai minkšta. Urviniai būstai turi net vidinį labirintą slėptis nuo karų.

Azijietiškos jurtos

Laikoma, kad jurtos yra tik Mongolijoje, tačiau jų priberta visa Centrinės Azijos teritorija. Tokiuose būstuose gyvena gyvulių augintojai-klajokliai ir kai kurių Rytų Europos valstybių (Vengrijos, Rumunijos) vietiniai gyventojai.

Pueblas

Pueblai yra tradiciniai vietinių amerikiečių,vadinamų pueblais, būstai. Jie randasi pietvakarinėje Amerikos dalyje padaryti iš nedegtų plytų, išdžiovintų saulėje, o taip pat stogų iš medienos. Plytos sudarytos iš šiaudų, smėlio, žolės ir vandens. Sienos storos, todėl apsaugo nuo dienos karščio ir nakties vėsos.

Italijos truliai

Truliai, kuriuos galima pamatyti Apulijoje, Italijoje, yra keistos kūgio formos ir statomi sausa metodika: iš tufo ar kalkakmenio. Truliai panašūs į kaimo trobas, nes turi storas sienas ir vos vieną aukštą.

Trobos

Trobos buvo sutinkamos visose kaimiškose Rusijos vietovėse, tačiau šiandien tokių tradicinių būstų lieka vis mažiau ir dažnai jos yra muziejinių ar draustinių kompleksų dalis. Senovinės trobos turėjo šiaudinius stogus, o nepakeičiamas atributas buvo išdrožta arklio galva ant kraigo.

Rondavelis

Rondvelis – tradicinė Pietų Afrikos tautų lūšna. Tokie namukai iki šiol statomi iš gamtinių medžiagų, bet dažniausiai naudojami kaip slėptuvės medžiotojams.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353