4 gražios priežastys, kodėl antrosios santuokos laimingesnės už pirmąsias

1412
Patinka? Duok Like!

The Marriage Foundation duomenimis, 45% pirmąkart sudarytų santuokų baigiasi skyrybų procesu teisme. Tačiau tik 31% antrųjų santuokų patiria nesėkmę. Ar žmonės, sudarę santuoką antrąkart, turi daugiau šansų pagaliau atrasti laimę?

4 priežastys, kodėl antrosios santuokos yra sėkmingesnės

Aktorius Michaelas Douglasas antroje santuokoje laimingai vedęs aktorę Catherine Zeta-Jones, su kuria turi du vaikus – sūnų Dylaną ir dukrą Carys.

O pirmąkart jis vedė 1977 metais – Diandrą Luker, Austrijos diplomato dukrą. Tuo metu Douglasui buvo 32 metai, o nuotakai 19.

1. Praktika veda į tobulumą

Antrosios santuokos paremtos patirtimi. Žinoma, tam reikia adaptacijos periodo, kaip ir bet kokiems pokyčiams. Tačiau žmonės, antrąkart esantys santuokoje, jau „žino visas plonybes“, ypač kai tai liečia bendro gyvenimo logistiką ir namų valdymą.

Žmonės, esantys antroje santuokoje, paprastai žino, kas veikia, kas ne, tame tarpe žino, kada veltis į ginčus ir mūšius, o kada verta susilaikyti. Jie turi bent jau bazinį efektyvaus bendravimo ir konfliktų sprendimo supratimą. Atsižvelgiant į visus šiuos faktorius, antrosios santuokos – tikras sėkmės receptas.

2. Abu sutuoktiniai geriau pažįsta save

Antrosios santuokos sudaromos jau tada, kai vienas arba abu partneriai sugaišo pakankamai laiko asmeniniam augimui ir klaidų suvokimui. Mes sudarome antrą santuoką pergyvenę pirmosios griūtį, o jos pabaiga dažnai būna skausminga.

Tačiau daugelis žmonių, dar kartą sudarę santuoką, leidžia šiam skausmui atverti gilų asmeninių atradimų, išgijimo ir permainų kelią.

Antroji santuoka gali būti sėkmingesnė, nes žmogus buvo labai sąžiningas pats su savimi dėl savo vaidmens pirmosios santuokos žlugime ir savo bagažo.

Antrosios santuokos dažnai pasirodo laimingesnės, nes žmonės išmoko nebekartoti praeities klaidų.

3. Šįkart poros nori „viską padaryti teisingai“

Visi partneriai antrojoje santuokoje išsiskiria vienodu siekiu dirbti ties santykiais. Jau pergyvenę santuokos žlugimą, žmonės, esantys antrojoje santuokoje, įgyja didesnį apsisprendimą nieko nepriimti kaip duotybės. Žmonės, sudarę pakartotinę santuoką, taip pat pernelyg gerai žino, kas nutiks, jei santuoka nesusiklostys.

4. Poros turi dėkingumo jausmą

Žmonės, esantys antrojoje santuokoje, pasižymi giliu dėkingumo jausmu – dėkingumo už antrą šansą, gyvenimą ir meilę, žinodami, kaip tai svarbu ir gali išnykti akimirksniu.

Dėkingumas mus išaukština. Žymioje knygoje „Ne-priklausomi“ autorė Melody Beattie aprašo visa keičiančią dėkingumo galią:

„Dėkingumas atveria gyvenimo pilnatvę. Tiek, kiek mes turime, jis paverčia į pakankamai ir net daugiau.

Neigimą jis paverčia priėmimu, chaosą – tvarka, o sumišimą – aiškumu. Maistą jis gali paversti puota, būstą – namais, nepažįstamąjį – draugu. Dėkingumas suteikia prasmę mūsų praeičiai, atneša taiką šiandienai ir sukuria ateities viziją“. Taigi, būkime dėkingi, kad gyvenimas duoda mūsų meilei (ir santuokai) antrą šansą.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353