101-erių senolė patarė, kaip ilgiau gyventi: valgyti galima viską

4971
Patinka? Duok Like!

„Noriu, kad visos moterys būtų gražios, sveikos ir mylėtų savo gyvenimą“, – sako gegužės mėnesį 101-ąjį gimtadienį atšventusi Zinaida. Jei norime sulaukti tokio amžiaus ir patys dar sugebėti savimi pasirūpinti, teks iš esmės keisti gyvenimo būdą.

Gyventi šimtą metų nori daugelis, tačiau pavyksta vienetams. 101-erių Zinaida sako, kad jai sulaukti tokio amžiaus padėjo meilė gyvenimui ir šalia esantiems žmonėms.

„Mums visiems duota po 100 metų gyventi – ir niekas to neatims. Aš myliu savo gyvenimą ir noriu gyventi. Kas yra gyvenimas? Tai yra žmogus“, – išmintimi dalinasi senolė.

Jos giminaičiai taip pat sulaukė garbaus amžiaus – daugelis sulaukė ir 80 metų, o vienai likusiai seseriai – 97-eri. „Ji jaučiasi geriau nei aš – turi dar daugiau energijos ir yra gražesnė už mane“, – juokauja Zinaida.

Paklausta, kaip jai pavyko sulaukti tokio amžiaus ir išlikti žvaliai, Zinaida sako, kad savęs riboti neverta: „Valgyti galima viską, tik riekia žinoti normą. Noriu, kad visos moterys būtų gražios, sveikos ir mylėtų savo gyvenimą.“

Žmonių ilgaamžiškumą lemia ir genetika, ir gyvenimo būdas. Gyventi ilgiau gali padėti ir kai kurie maisto produktai: „Violetinės, purpurinės spalvos produktai skirti gerinti smegenų veiklą, o tiksliau, padeda palaikyti ryšį tarp neuronų ir dėl to stabdo demensiją smegenyse.“

Zinaida pataria valgyti dauiau baklažanų, šilauogių, granatų, raudonųjų žiedinių kopūstų ir kitų panašios spalvos maisto produktų.

Tačiau valgant svarbu turėti saiko. Reikėtų sustoti valgyti tuomet, kai jaučiamės 80 proc. sotūs.

„Šiuo patarimu vadovaujasi Okinavos salos, priklausančios Japonijai, gyventojai, kurių vidutinė gyvenimo trukmė – ilgiausia pasaulyje. Jie nustoja valgyti, kai jaučiasi 80% sotūs. Ir iš tikrųjų, mokslinių tyrimų metu įrodyta, kad šioks toks neprivalgymas stabdo senėjimo procesus“, – teigia medikas.

Svarbus – ne tik maistas: „Tikrai ne veltui sakoma, kas sportas – sveikata. Judėkite ir ne tik gyvensite ilgiau, bet ir jausitės jauniau!“

Zinaida rekomenduoja namuose išbandyti paprastą pratimą – balansavimą ant vienos kojos.

„Šis pratimas padės sustiprinti šlaunų raumenis, nes kai senstame, šlaunų raumenys sunyksta ir pasidaro sunku nešti savo kūną. Stovėkite ant vienos kojos 10 sekundžių, tą patį padarykite kita koja, pakartokite šį pratimą 3 kartus“, – pataria jis.

Taip pat itin naudingas ir kokybiškas miegas: „Miego metu organizmo neveikia aplinkos stresas, kiti dirgikliai, širdies ritmas sulėtėja, organizmas ilsisi. Trumpas dešimties minučių miegas po pietų daro stebuklus – sumažina organizmo streso lygį.“

Be to eiti miegoti anksčiau, nei įprasta – tai ypač naudinga turintiems aukštą kraujospūdį. Tyrimais įrodyta, kad kaskart, kai prarandate vieną valandą nakties miego, padidėjusio kraujospūdžio rizika padidėja net 37 proc., o dėl to infarkto bei insulto rizika išauga net 16 kartų.

Kad norintiems ilgiau gyventi būtina daugiau juoktis, šypsotis, užsiimti seksu, kurio teigiamas poveikis sveikatai taip pat įrodytas tyrimais. Taip pat daugiau bendrauti, pasirūpinti, kad organizme netrūktų vitamino D.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353