10 ypatingų acto savybių apie kurias jūs net nenutuokėte

12506
Patinka? Duok Like!

Tiesiog nuostabu, kiek daug problemų galima išspręsti, naudojant šią paprastą priemonę.

1. Išvalyti užsikimšusią kriauklę

Jei kriauklė užsikimšo, o po ranka nėra „stebuklingų miltelių“ (čia mes apie buitinę chemiją), nepanikuokite. Supilkite į vamzdį pusę stiklinės sodos, užpilkite stikline acto ir pasitraukite į šalį. Mišinys ims šnypšti, putoti ir elgsis gana bauginančiai. Taip ir turi būti. Nebijokite. Kamšalas išsivalys, ir vamzdis veiks puikiai. Likučius nuplaukite vandeniu.

2. Nuvalyti lipdukų žymes nuo sienų ar baldų

Nesėkmingai nulupta etiketė arba vaikų įprotis klijuoti lipdukus visur, kur papuolė, kartais labai nervina. Ramybės, būkite ramūs: į flakoną su purkštuku įpilkite truputį acto, papurkškite ant išteptos vietos, palikite minutėlę, o po to lengvai nuvalykite limpančias liekanas sausa servetėle. Ir niekas nebeprimins incidento.

3. Atsikratykite nemalonaus kvapo iš šiukšlių kibiro

Netgi tuščias šiukšlių kibiras skleidžia tokį kvapą, lyg ten būtų apsigyvenęs amžinai nepatenkintas šeškas. Padės jums štai kas: actu suvilgykite gabalėlį duonos, įdėkite į servetėlę ir įdėkite į tuščio kibiro dugną. Palikite nakčiai. Po to išmeskite. Duona ir actas sugers sugers nemalonaus kvapo molekules, kaip kempinė. Tokiu pat būdu pašalinsite nemalonius kvapus ir kitose namų vietose.

4. Аctas gali pakeisti pusę buitinės chemijos priemonių

Pripilkite į butelį su purkštuvu 1/3 acto ir 2/3 vandens. Įpilkite porą lašų indų ploviklio. Gerokais suplakite ir gausite universalų valiklį, tinkamą valyti beveik visą butą. Ir tai kainuoja centus.

5. Atsikratykite muselių

Įkyriosios musytės, taip vadinamoji „maškara“ , turi vieną silpnybę – mėgsta saldumynus. Tuo ir gaudysime. Įpilkite stiklinę ar dubenėlį obuolių acto, uždenkite maistine plėvele, o viršuje pradurkite skylutes. Muselės įskris į spąstus ir nebegalės išskristi.

6. Lyginkite drabužius be lygintuvo

Jei reikia greitai sutvarkyti drabužius, o po ranka nėra lygintuvo, sumaišykite 1 dalį acto su 3 dalim vandens, supilkite į flakoną su purkštuku. Apipurkškite drabužius ir palikite pakabėti ant pakabos porą minučių. Didelių raukšlių kaip nebūta.

7. Atpratinti katiną galąsti nagus į sofą

Actu apipurkškite baldus. Katinas daugiau prie jų neprieis. Tiesa, yra rizika, kad įsižeis. Bet tai jau kita istorija.

8. Prailginkite gėlių puokštės žydėjimą

Gaila, kai gražios skintos gėlės greitai vysta. Į vandenį, kur merkiate gėles, pridėkite truputį obuolių acto, suplakite, įmerkite gėles. Jos žydės kur kas ilgiau ir džiugins jūsų akį.

9. Kokybiškai išvalykite akinius

Truputis acto ir minkšta servetėlė iš mikrofibros – štai ir viskas ko reikia idealiam linzių išvalymui.

10. Nuplauti įkyriausias priskretusias dėmes keptuvėje

Į nešvarią keptuvę įpilkite šiek tiek acto, daugiau vandens, statykite ant ugnies ir palaukite, kol užvirs. Po 5 minučių virimo apdegimo žymės išgaruos kartu su burbuliukais.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!