10 garsiojo pedagogo Šalvo Amonašvilio patarimų, kaip auklėti vaikus. Jis žino, apie ką kalba!

3607
Patinka? Duok Like!

Šalva Amonašvilis – garsus žmogus, pedagogas, psichologas, profesorius ir mokslinių darbų autorius.
Viena garsiausia jo knyga – „Kaip gyvenate, vaikai?“, kurioje autorius pasakoja apie savo darbo patirtį su vaikais nuo šešerių metų.

Susitikus su Šalva Amonašviliu neįmanoma nepastebėti jo gerumo, gražaus gruziniško akcento, vidinės jėgos ir išmintingumo… Tai yra tas žmogus, į kurio žodžius reikia įsiklausyti. Todėl mes jums paruošėme 10 šio pedagogo patarimų, kurie padės tėvams vaikų auklėjime.

AUKLĖJIMO PATARIMAI

* Vaikai gimsta geri, kūdikiai neturi piktų kėslų. Bet mes jiems labai greit ir lengvai galime įskiepyti blogus įpročius.

* Vaikui negalima meluoti, iš jo juoktis ar vadinti jį šiurkščiais žodžiais.

* Vaikas gimsta su neribotu potencialu. Tėvams svarbiausia ne vaiką drausminti, bet nukreipti jo dėmesį į kažką naudingo, saugaus ir įdomaus.

* Vaiko auklėjimas yra veiksmingas ir visavertis tik tada, jei jis yra pagrįstas dvasingumu ir moralinėmis vertybėmis. Kalbėdamiesi su vaiku, jį auklėdami skirkite daug dėmesio dvasiniams dalykams.

* Kad padėtumėte vaikui vystytis, pakanka nukreipti jį link tų dalykų, kuriuos darote jūs, tik tai turi vykti jam suprantama forma.

* Žinių apie pasaulį pagrindą vaikai įgyja per pirmuosius penkerius gyvenimo metus. Mūsų kaip tėvų užduotis – parodyti vaikui, koks pasaulis yra platus, ir kokie netikėtumai jame gali laukti.

* Negalima su vaiku bendrauti šiurkščiai, kietaširdiškai. Vaikai blogais tampa tik tuomet, kai su jais elgiamasi kietaširdiškai.

* Vaikui svarbiausia yra meilė ir mamos glamonės. Tėvų rūpestis ir meilė paruošia vaiką įvairiems sunkumams, kurie vis periodiškai iškils jo gyvenime.

* Namuose tvyranti atmosfera, kurioje auga vaikas, turi didelę įtaką jo tolesniam gyvenimui.

* Mokykite vaiką atidumo ir pastabumo. Tai jam padės pažinti visą pasaulio grožį ir pilnatvę. Mokykite jį visur ir visada įžvelgti teigiamus dalykus.

* Tėvų meilė ir rūpestis turi skatinti vaiko raidą, o ne ją slopinti.

* Atkreipkite dėmesį į garsaus pedagogo Šalvo Amonašvilio patarimus, kaip auklėti vaikus, ir jūs užauginsite puikų ir laimingą vaiką. Ir kada nors, kai jis taps suaugusiu, jūsų kūdikis pasakys jums ačiū už tokį nuostabų auklėjimą.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353