Vaikinas padarė gudrią paukščių lesyklą, kuri padeda tvarkyti apylinkes, ir štai kaip tai veikia

425
Patinka? Duok Like!

Šarkos pakankamai protingi paukščiai – tokie protingi, kad dabar rodo pavyzdį šiukšlių utilizavime.

Hansas turi galinį kiemą, kuriame jau daug metų gyvena šarkų pora. Kartą vyras pastebėjo, kaip smalsūs paukščiai susidomėjo sudėtingomis spynomis ant jo lauko šviestuvų. Ir čia jam kilo mintis.

Šarkos ieškojo parafino žvakių šviestuvų viduje – todėl kad jos kaip ir varnos mėgsta vogti viską, kas blogai padėta, tačiau Hansas nusprendė, kad šie paukščiai gali atlikti kur kas svarbesnes užduotis.

Todėl jis pastatė mašiną, kurios pagalba išmokė paukščius rinkti šiukšles mainais į maistą.

Švedų inžinierius ir šiaip sumanus vaikinas Hansas Forsbergas pastatė paukščių lesyklą, kuri išduoda maistą mainais į butelių kamštelius.

Kaskart, kai šarka meta kamštelį į skylę, ji gauna vaišių iš dozatoriaus.

Lesinimo aparatas turi keletą esminių komponentų ir procesų.

Pirmiausia, tai dozatorius, kuris užpildytas lesalu. Kiekvieną kartą, kai šiukšlė – šiuo atveju butelio kamštelis – patenka į jį, jis išduoda vieną ar du gabalėlius maisto.

Po to, kai paukštis įmeta šiukšlę, daviklio pagalba duodama komanda išduoti lesalą, kuris krenta per vamzdelį, sujungtą su pagrindu nedideliu skyreliu, iš kur šarka gali pasiimti savo vaišes.

Visa tai valdoma per sistemą Raspberry Pi4, kuri papildyta stebėjimo kamera Picam, leidžiančia įrašyti viską, kas vyksta, kai Hansas išeina į darbą.

Per kelis metus jis išmokė vietines šarkas utilizuoti butelių kamštelius, išmėtytus apylinkėse.

Suaugusios šarkos atsargios, tačiau jaunos labai stengiasi išsaugoti aplinką švarią, nors ir ne už dyką.

Ateityje jis tikisi išmokyti jas rinkti kitas šiukšles, pavyzdžiui, nuorūkas.
Pažiūrėkite video, kur draugiškos šarkos tvarko apylinkes.

Ateityje Hansas tikisi išmokyti šarkas ir kitų dalykų, pavyzdžiui, nukritusių vaisių, nuorūkų ir kitų šiukšlių rinkimo apylinkėse. Galbūt tai pagaliau privers žmones susitvarkyti, kai jie supras, kad net paukščiai tai daro.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353