Šiuos 8 meningito požymius turi žinoti visi tėvai!

1289
Patinka? Duok Like!

Neprognozuojama karštligė

Jei jūsų vaiką krečia drugys, jis skundžiasi drebuliu ir šalčiu – verta susimąstyti, ar tai ne meningitas. Pagrindinė tokio reiškinio  priežastis yra aukšta temperatūra. Bet kad tiksliai suprastumėte, ar tai meningitas, atkreipkite dėmesį ir į kitą simptomatiką.

Migrena

Sergant meningitu žmogus jaučia pragarišką galvos skausmą., o skausmo lokalizacija plinta į kaklo sritį. Pas naujagimius tokiu atveju atsiranda tam tikras pakilimas momenėlio srityje.

Regos sutrikimai

Esant meningitui sufokusuoti žvilgsnį tampa beprotiškai sunku, paveikslas lyg dvejinasi.

Pykinimas, vėmimas, skausmas pilvo srityje

Sergant meningitu vaikas praranda apetitą, jį pykina, o taip pat gali būti stebimas skausmas pilvo srityje ar net vėmimas.

Sergantis meningitu labai aštriai reaguoja į ryškią šviesą, jam ašaroja akys ir atsiranda galvos skausmas.

Padidėjęs kaklo muskulatūros tonusas

Ligos metu ligonis būna tam tikroje pozoje: guli ant šono užversta galva ir sulenktais keliais. Ištiesinti kaklo jam dažniausiai nepavyksta.

Neįmanoma ištiesti kojos per kelio sąnarį

Susirgus meningitu vaikas negali ištiesti kojų, kurios linksta per kelius. Šį reiškinį pavadino viršutiniu Brudzinskio sindromu.

Bėrimas

Jei vaikui atsirado savitas bėrimas ant kūno – tai dar vienas meningito požymis. Tokį bėrimą nuo paprasto galima atskirti paprasto testo pagalba: permatomos stiklinės pagalba paspauskite išbertą vietą , kad oda pažeistoje vietoje pabaltų. Jei atliekant šias manipuliacijas išblyško ir bėrimas – tai ne meningitas. Jei bėrimas taip pat aiškiai matomas – verta kreiptis pas gydytoją.

Ką daryti?

Jei jūs pastebėjote pas savo vaiką meningito požymius – skubiai kvieskite greitąją, o iki jos atvykimo palikite ligonį ramybėje. Būtinai papasakokite atvykusiam greitosios pagalbos gydytojui apie simptomus, kuriuos jūs pastebėjote.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353