Pora iš Švedijos aplink namą pasistatė šiltnamį

843
Patinka? Duok Like!

Mari Granmar ir Čarlzas Sakiloto gyvena tartum burbule, izoliuotame nuo šalčio ir atšiaurių stichijų, ir tuo pačiu gauna geriausia iš to, ką jiems gali pasiūlyti gamta!

Jų namas pastatytas viduryje šiltnamio, užtikrinančio jiems nemokamą šilumą ir maistą žiemą. Stokholme, Švedijoje, kur žiema trunka 9 mėnesius per metus, tai didžiulis pliusas.

Vidutinė temperatūra Stokholme sausį yra žemiau nulio. Bet perženkite Mari ir Čarlzo namo slenkstį, ir jums taps žymiai šilčiau.

„Pavyzdžiui, sausio pabaigoje lauke gali būti -2, o viršuje gali būti +20“ – sako jie.

Mari žodžiais, vidutinė statistinė šeima Stokholme įjungia šildymą maždaug rugsėjo viduryje ir neišjungia jo iki gegužės vidurio ar pan.

Šiltnamis leidžia jiems sumažinti mėnesių, būtinų namo apšildymui skaičių, nuo 9 iki 6 mėn, ir mažinti energijos kiekį, kurį jie tam naudoja. Bet kokią papildomą šilumą, kuri jiems reikalinga ir jos nesuteikia saulė, jiems užtikrina malkinė krosnis.

Mari sako, kad ji daugiau ar mažiau neimli šalčiui. Lietus ar sniegas, ji gali sėdėti balkone ar terasoje ir žiūrėti į žvaigždes ar saulės blykstelėjimus,  kuriuos ji gali pagauti.

Po to, šilčiausiais vasaros periodais jo stiklinis stogas automatiškai atsidaro, kai pasiekia tam tikrą temperatūrą, kad kambariai neperkaistų.

Mėgstamas šeimos prieglobstis – terasa ant stogo.

Kadangi jie pastatė stiklines lubas, jiems daugiau nereikia stogo, todėl jie jį nuėmė, kad sukurtų daugiau erdvės saulės vonioms, skaitymui, sodininkystei ar žaidimams su sūnumi.

Šiltnamyje pakanka vietos sodui.

Kadangi jie sau sukūrė Viduržemio jūros klimatą, pora augina produktus, kurie įprastai Švedijoje neauga, tokius kaip figos, vynuogės, pomidorai, agurkai ir prieskoninės žolelės. Už stiklo jie turi vyšnią ir obelį.

„Auginti maistą čia nelengva,- sako Mari,- Mums reikia tiek energijos, kiek mes jos turime“.

Prie nemokamos šilumos pora taip pat įrengė lietaus vandens surinkimo sistemą nemokamam vandeniui ir dalį sujungė su tualetu, kuris užtikrina nemokamas trąšas jų augalams.

Be to, augalai, kurie auga namuose, atneša naudą, valydami orą ir gamindami daugiau deguonies.

Ateičiai pora kuria perteklinės saulės energijos surinkimo vasarą ir jos saugojimo žiemai sistemą.

„Jei jūs norite gyventi pilnavertiškai ir nepriklausyti nuo didesnių sistemų, jūs galite patys kurti savo komfortą ir gyventi kur norite,“- pasakė Mari.

„Tai gyvenimo filosofija – naudoti gamtą, saulę ir vandenį, kad gyventume kitokiame pasaulyje“, – pasakė Čarlzas.

Čarlzas ir Mari nebuvo pirmieji, pasistatę namą šiltnamyje. Juos įkvėpė švedų architekto Vengto Varno , kuris pastatė pirmą „Naturhaus“( Gamtos namą) Stokholme 1974 m, idėja.

Nuo tada keletas kitų buvo pastatyti Švedijoje ir Vokietijoje.

O jūs norėtumėte tokio namo?

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353