Britas pastatė gyvenamąjį namą tik už 250 €

1188
Patinka? Duok Like!

Daugeliui vietinių gyventojų turėti nuosavą gyvenamąjį plotą yra tik svajonė. Tačiau humorą mėgstantis britas surado išeitį iš šios situacijos.

Buvęs mokytojas Maiklas Bakas iš Didžiosios Britanijos įrodė, kad namo statybai nereikia išleisti didžiulės pinigų sumos. Jis pastatė gyvenamąjį namą netoli vienos Oksfordširo fermos tik už 250 € . Be to, jis visai padoriai atrodo.

Maiklas Bakas visą gyvenimą svajojo pastatyti namą savo rankomis, bet laiko šiai minčiai įgyvendinti atsirado tik išėjus į pensiją. Įgyvendinti viso gyvenimo idėją Bakui pavyko neišleidžiant pinigų statybinėms medžiagoms.

Namo statybai Maiklas Bakas naudojo protėvių išbandytas technologijas. Jis naudojo molį, žemes, šiaudus ir medį. Namo pamatus Bakas padarė iš akmenų. Sienoms jis pagamino skiedinį iš molio, šiaudų ir smėlio.

Pastato stogo konstrukcijas –  iš plonų medžių kamienų. Pastatą uždengė šiaudais, kurių prisirinko šalia esančiame lauke.

Langams panaudojo sunkvežimio priekinius stiklus, o grindų dangą rado pas kaimyną tarp kitų nereikalingų daiktų.

Vienintelis gyvenamojo namo trūkumas – nėra patogumų. Vietoj elektros tenka naudotis žvakėmis, vandenį semti šulinyje, o tualetas lauke. Užtat krosnyje galima gaminti maistą.

Skeptikai abejoja, ar tokiame name galima gyventi be centrinio šildymo. Šeimininko nuomone, krosnis prišildo namą iki reikiamos temperatūros. Maiklas Bakas sako, kad sienos gerai sulaiko šilumą, o stogą jis apšildė avių kailiais.

Namo šeimininkas sako, kad jam beveik nereikėjo išleisti pinigų. Namo statyba kainavo tik 250€ . Ši suma galėjo būti ir dar mažesnė, jeigu nebūtų reikėję pirkti šiaudų stogui.

Dabar Maiklas namą išnuomojo kaimyninės fermos darbininkei. Už tai ji atsilygina pienu ir pieno produktais.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353