O mes ir nežinojome: 5 protingiausi gyvūnai pasaulyje

407
Patinka? Duok Like!

Gyvūnai žymiai protingesni, nei galvoja dauguma žmonių.

Varnas

Atrodo, varnai protingesni už visus. Jie visada išsiskyrė aukštu intelektu, o neseniai mokslininkai išsiaiškino, kad jau 4 mėnesių jauni varnai kognityviai prilygsta suaugusiems primatams. Jie ypač išradingi ir gali vienu metu atlikti kelias užduotis. Kaip žmonės ir kiti protingi gyvūnai, varnai turi prisiminimus (draugus ir priešus jie prisimena keletą metų), jų nuotaika kinta, jie sugeba pažinti žmones iš veido, o taip pat geba atpažinti skaičius ir abstrakčius simbolius. Pagal skaičius ir geometrines figūras ant konteinerių su maistu varnai gali atskirti, kur jo daugiau, o kur mažiau.

Meškėnas

Kai galvojama apie protingiausius gyvūnus, meškėnai dažnai pamirštami, tačiau jie sugeba spręsti užduotis ir ilgam prisiminti jų sprendimus. Meškėnai lengvai atidaro duris, užkabintas kabliuku, o esant bendravimui su žmogumi, supranta žmonių kalbą ir gali atlikti komandas lyg šuo. Tyrėjai iš Vajomingo universiteto atliko testą, pasiūlę keliems meškėnams ąsotį su vandeniu, kuriame plaukiojo zefyras, ir saują akmenų. Pusė meškėnų susiprotėjo, kad į vandenį galima įmesti akmenukų, tada vandens lygis ąsotyje pakils ir bus lengviau pasiekti zefyrą. Na ir neverta pamiršti unikalios meškėnų savybės: jie moka skalauti drabužius ir sugeba naudotis maža šluotele.

Balandis

Šie paukščiai, kuriuos daugelis laiko kenkėjais, veisiasi daugumoje didelių pasaulio miestų ir pasižymi retu intelektu. Balandžiai gali atpažinti objektų ir paveikslėlių atitikmenis, atpažįsta skirtingus žmonių veidus ir identifikuoja save veidrodyje. Visiems žinomas faktas, kad balandžiai dirbo paštininkais, nešdami laiškus iki 300 km atstumu, šnipais ir gelbėtojais.

Daugybė tyrimų parodė, kad balandžius galima išmokyti skirti įvairias abėcėlės raides, identifikuoti daiktus ir net atskirti Pablo Pikaso paveikslus nuo Klodo Mone. Paukščiai sugeba įsiminti iki 1800 skirtingų atvaizdų.

Aštuonkojis

Aštuonkojis gali atsukti stiklainio dangtį, užversti savo būstą akmenimis, kad apsigintų nuo priešų, o dar surinkti kokosų kevalus, kad iš jų pasidarytų slėptuvę. Tačiau šio padaro smegenys kardinaliai skiriasi nuo kitų gyvų padarų smegenų, daugiau nei pusė smegenų ląstelių randasi 8 aštuonkojo čiuptuvuose.

Be protingų čiuptuvų aštuonkojis turi puikų regėjimą ir atmintį.

Delfinas

Delfinai pasižymi labai galingu intelektu, kurį taip pat galima lyginti su beždžionių intelektu. Kai kurie tyrėjai tvirtina, kad delfinai protingesni net už patį žmogų, todėl jie yra protingiausi gyvi padarai planetoje. Tačiau šis klausimas labai ginčytinas.

Mokslininkai nustatė, kad bendravimui delfinai naudoja savo kalbą, susidedančią iš kelių tūkstančių skirtingų garsų, kuriuos galima palyginti su hieroglifais: kiekvienas toks garsas „išsiskaido“ į paprastesnius garsus.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353