Norint pasitikrinti skydliaukę, reikalingas tik termometras!

35721
Patinka? Duok Like!

Mažai kas žino apie tai, bet dar prieš 50 metų mokslininkas Broda Otto Barnsas atrado, kad kūno temperatūra – puikus indikatorius, parodantis, kaip veikia jūsų skydliaukė.

Tik yra vienas niuansas: kūno temperatūrą reikia matuoti iškart atsibudus, dar lovoje.

Barnsas pastebėjo, kad nenormali temperatūra rytais – pirmas uždegiminio proceso skydliaukėje požymis. O dabar visi jau žino, kad jei šis mūsų kūno organas veikia blogai, problemų atsiras su kaupu!

Viskas ko jums reikia – tai termometras. Štai ką jūs turite daryti:

 Pasiruoškite termometrą iš anksto, dar prieš eidami miegoti. Gyvsidabris turi būti ne aukščiau, kaip ant 35 laipsnių padalos.

  1. Tik atsibudę, iškart po pažastimi įsikiškite termometrą. Palaikykite jį ten ilgiau, nei įprasta –10 minučių.
  2. Užsirašykite rezultatą. Prisiminkite, kad teisingai jis vadinasi taip: „rytinė bazinė temperatūra“. Jos normalus diapazonas yra nuo 36,5 С° iki 36,8 С°.

Rezultatus traktuokite taip:

  • Jei jūsų temperatūra — nuo 36,5 С° iki 36,8 С°, vadinasi, su skydliauke viskas gerai.
  • Jei jūsų temperatūra rytais žemesnė nei 36,5 С°, vadinasi, jums hopoteriozė. Tai reiškia, kad skydliaukė dirba ne taip aktyviai, kaip turėtų. Greičiausiai dėl to jūs jaučiate nuolatinį nuovargį, depresiją, dažnai persišaldote ir kenčiate dėl blogos atminties ir nesugebėjimo susikoncentruoti. Jei tokia padėtis yra jau seniai, gali slinkti plaukai.
  • Jeigu jūsų bazinė temperatūra aukštesnė, nei 36,8 С°, vadinasi jums hiperteriozė. Tai reiškia, kad skydliaukė dirba per daug aktyviai. Greičiausiai, organizme vyksta koks nors stiprus uždegiminis procesas. Reiškia, kad jūs sergate ir nesigydote!

Prisiminkite, kad norint, kad rezultatai būtų „tikri“, reikia pakartoti procedūrą tris kartus iš eilės, tris dienas.

Jei visas tris dienas rezultatas „netilps“ į normos ribas, jums būtina eiti pasikonsultuoti su endokrinologu ir išsiaiškinti savo problemų priežastis.

Ir dar. Jei nukrypimas nuo normos nedidelis, ir pas gydytoją eiti jūs visai nenorite, pabandykite išspręsti problemą savarankiškai.

Svarbiausia čia — teisingas maisto racionas. Jame turi būti pakankamai seleno, vitamino A, magnio ir vitamino B. Visi šie mineralai labai svarbūs normaliam skydliaukės darbui.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353