Brolių ir seserų vaidmuo bet kurio žmogaus gyvenime toks pat svarbus, kaip ir tėvų. Su jais mes mokėmės, juos mėgdžiojome ir kartu tyrinėjome. Ir tai, kokie mes esame dabar, tai iš dalies jų nuopelnas.

Kad ištirtų brolių ir seserų įtaką žmogaus gyvenimui, Brigamo Jango universiteto tyrinėtoja ir profesorė   Laura Padilla-Walker nusprendė atlikti ištisą tyrimą.

Po 395 šeimų, kuriose buvo daugiau nei 1 vaikas, ir vienas jų buvo 10-14 metų amžiaus, stebėjimo specialistai sugebėjo nustatyti, kad broliai/seserys gali duoti vienas kitam tai, ko negali duoti tėvai.

Kai kuriais atvejais brolio ar sesers buvimas buvo net didesnis, nei tėvų įtaka.

Tyrimas parodė, kad gerumą ir širdingumą mes perimame iš brolių ir seserų, o ne iš suaugusiųjų.

Be to, tie, pas ką buvo brolis , nepriklausomai nuo lyties ar amžiaus, buvo labiau savimi pasitikintys, jautėsi mažiau vieniši ir išsigandę.

Iš šių rezultatų galima išskirti įdomią detalę. Tie žmonės, kurie vaikystėje turėjo seseris, mažiau kentėjo nuo depresijos pasireiškimo tiek paauglystėje, tiek suaugusiame gyvenime.

Lauros Padilla žodžiais, seserys – tai savotiškas antidepresantas, ir paprastai tai susiję su bendravimo įgūdžiais, kurie, kaip taisyklė, pas moteris stipresni, nei pas vyrus.

Šilti, nekonfliktiški tarpusavio santykiai su broliais ir seserimis žada vien bonusus. Artimi giminiški kontaktai dažnai susiję su mažesniu vienatvės ir depresijos lygiu ir aukštesniu savivertės lygiu.

Net ankstyvoje vaikystėje broliai ir seserys kreipiasi vienas į kitą palaikymo ir paguodos sunkiose situacijose.

Dar vienas tyrimas tvirtina, kad brolių ir seserų buvimas gali išgelbėti jūsų santuoką. Vyrai ir moterys, kurie išaugo didelėse šeimose, rečiau išsiskiria.

Didelis 40 metų trukmės mosklininkų iš Ohajo universiteto  tyrimas parodė: kiekvienas brolis (sesuo) mažina jūsų skyrybų riziką 2%.

Jei šeimoje be jūsų buvo dar 5 vaikai, jūsų šansai išsiskirti su partneriu sumažėja visais 10%.

O jūs turite seserį?  Jos buvimas įtakoja jūsų dvasinę ramybę?

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353