Kokie daiktai sujaukia namus

568
Patinka? Duok Like!

Didžiulė laimė, jei paveldėjai močiutės ar tėvų butą, bet prieš veždamas ten savo daiktus, padaryk jiems tame bute vietos. O tai būna labai nelengva, tiesa? O dėl to kalti    „vertingi daiktai“, kurių išmesti tiesiog nekyla ranka.

Štai sąrašas, kuris padės išmesti senienas iš namų ir išvalyti erdvę maksimaliam visų šeimos narių komfortui.

1. Seni baldai
XVIII amžiaus antikvariniai brangūs baldai puošia muziejus ir jaudina aukcionų dalyvių protus. Deja, tokia sėkmė nutinka retai, ir iš vyresniųjų kartų mums atitenka girgždančios sofos ir retro foteliai su nusitrynusiais apmušalais. O juk ir retai kas norės pirkti raižytą stalą, sveriantį 150 kg. Jei tokie baldai netinka tavajam namų jaukumo supratimui, padovanok arba parduok juos.

2. Kolekcijos
Kolekcininkai — azartiški žmonės, jiems niekada nebus gana ir jie nenusiramins, kol nesurinks visos lėlių, drugelių, monetų ar dar kažko, kolekcijos. Dažnai viskas baigiasi tuo,kad namuose nebėra kur kojos pastatyti. Taigi, jei kolekcija tau nėra vertinga,(ar tai būtų nostalgija, ar piniginė vertė), – išmesk, atiduok labdarai, padovanok, bet ne į garažą ar sandėliuką.

3.Lėlės
Kažkada porcelianinės lėlės kainavo turtus, o turtuoliai jas kolekcionavo. Šiuolaikinė karta labiau vertina skaitmenines technologijas, nei gražias bedugnes akis baltame auksaplaukės lėlės veidelyje. Ekspertų nuomone, kad brangiai tokių dalykų neparduosi, nebent už simbolinę kainą.

4.Sidabras
Sidabrinius stalo įrankius kažkada galima buvo parduoti už gerus pinigus, o turėti tokius namuose buvo aukštuomenės simbolis. Su kiekviena diena sidabro vertė krenta, o ir prižiūrėti šiuos įrankius sudėtinga.

5. Porcelianas
Kiniška porcelianinė vaza ne visada brangiai kainuoja. Greičiau atvirkščiai. Tarp kalno padirbtų daiktų labai sunku rasti ką nors tikrai vertinga. Todėl būtent kinų gamybos daiktai rizikuoja patys pirmieji atsidurti šiukšlių kibire.

6. Kilimai
Rytietiški kilimai, ir išvis, vilnoniai paviršiai atgyveno. Patogumas pirmoje vietoje. Ypač gyvūnų šeimininkams. Mažai kas perka kilimus su ornamentu. Žmonės renkasi vienspalvius universalius kilimėlius, kuriuos lengva skalbti skalbimo mašinoje. O ir vaikai vargu ar labai džiaugsis tokiu palikimu.

Geras būdas laikytis švaros namuose — reguliariai atsikratyti nereikalingų daiktų, pvz., kartą per mėnesį perrinkti daiktus. Pirkdami mielą, bet abejotiną daiktą, pagalvok, ar pravers jis tavo vaikams, ir ar neteks po poros metų atsikratyti nereikalingos senienos. Jei gaila kažką išmesti, prisimink, ar dažnai tu naudojaisi savo tėvų daiktais?

Verta prisiminti, kad daiktai, turintys vertę tau, tavo vaikams gali būti nereikalinga našta. Todėl verta labai pagalvoti prieš nešant namo eilinę porcelianinę lėlę ar kažką panašaus.

Bonusas

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353