Kodėl Šveicarijoje namų fasadai turi neįprastus laiptus

297
Patinka? Duok Like!

Pasirodo, Šveicarijoje taip myli ir gerbia kačių šeimos atstovus, kad ant pastatų jiems įrengia specialius laiptus, kuriais augintiniai patenka į savo šeimininkų namus.

Tokie laiptai neretai sutinkami Šveicarijos teritorijoje, tačiau įspūdingas jų kiekis randasi sostinėje – Berno mieste.

Ten daugelio gyvenamųjų namų fasadų papuošti konstrukcijomis, susidedančiomis iš improvizuotų pakopų, einančių skirtingais lygiais. Pakopų apipavidalinimas stebina įvairove ir kartais toks įrenginys taip organiškai įsilieja į statinio eksterjerą, kad tiesiog tampa architektūros dizaino dalimi.

Kačių laiptų gausa pasirodė labai įdomi Brigitai Šuster. Moteris užsiima dizainu ir rašymu. Ji patvirtino, kad Šveicarijoje katėmis rūpinamasi kuo geriausiai. Pavyzdžiui, Turkijoje, kur kačių šeimos atstovų ne ką mažiau, laiptų niekur nesutiksi – gyvūnai patenka į namus įvairiausiais būdais: nuo stogų, balkonų, šalia esančių medžių, mediniais rąstais.

Tai yra, faktiškai laiptai nėra gyvybiškai būtini, tačiau šveicarai mano, kad mūsų mažiesiems broliams reikia pagalbos ir palaikymo.

Šuster parašė visą knygą ir jau ruošiasi ją išleisti. Neįprastas kūrinys vadinasi „Kačių laiptai Šveicarijoje“ ir vaizdžiai demonstruoja, kaip nuoširdi valstybės gyventojų meilė savo augintiniams pavirto įdomia šalies ypatybe, kuri pilnai gali pretenduoti į nacionalinės vertybės vaidmenį.

Pažvelkite, kaip organiškai ir neįprastai laipteliai įsilieja į fasadų apipavidalinimą. Jie tokie skirtingi, kad vieni nepanašūs į kitus. Kiekvienas į konstrukciją įdeda širdį ir kūrybinius sugebėjimus. O kai kurie šveicarai papildo laiptelius atskirais mažais langeliais.
Kadangi standartinė langų konstrukcija neturi orlaidės, tenka užsisakyti atskirą mini įėjimą.

Ir tai – didžiulė meilė gyvūnams ne žodžiais, o darbais.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353