Kodėl šunims atrodo, kad kai kurie žmonės yra blogi? Mokslinis paaiškinimas

4058
Patinka? Duok Like!

Nemažai šeimininkų pastebi, kad jų šunys nemėgsta kai kurių žmonių. Pamatę juos, jie pasidaro itin sargūs ir neramūs. Kartais manoma, kad šuo taip elgiasi, nes yra neišauklėtas. Tačiau mokslininkai išsiaiškino, kaip šunys atskiria „blogus“ žmones.

Šunys yra jautrūs gyvūnai, jie puikiai skiria žmonių emocijas, pavyzdžiui, įniršusį žmogų nuo linksmo.

Šio tyrimo metu mokslininkai gilinosi, kaip gyvūnų bendravimo aktyvumas priklauso nuo žmonių, su kuriais jis palaiko ryšį. Ar šunys turi šeštą jausmą ir kaip stipriai jis pasireiškia santykiuose su žmonėmis?

Kad tai išsiaiškintų, mokslininkai atliko šį eksperimentą.

Šunims buvo sudarytos dvi situacijos. Jose dalyvavo šeimininkas ir du darbuotojai. Jų metu šeimininkas turėjo atidaryti dėžę su maistu. Jis kreipėsi pagalbos į vieną iš darbuotojų, antrasis tuo metu buvo neaktyvus. Atidarius dėžę, šuo priėmė maistą iš abiejų darbuotojų.

Antroje situacijoje vienas darbuotojas atsisakė padėti šeimininkui, o antrasis vėlgi buvo neaktyvus. Šuo priėmė maistą tik iš antrojo, o pirmojo, kuris nepadėjo, šalinosi.

Taip pat elgėsi visi šunys, dalyvavę tyrime. Tyrimų rezultatai buvo paskelbti mokslinėje santraukoje Neuroscience&BiobehavioralReviews.

Mokslininkai padarė išvadą, kad šunys stebi žmonių elgesį su kitais žmonėmis.

Jeigu jūsų šuo rodo nepasitikėjimą kažkuriuo iš aplinkinių, pagalvokite, galbūt praeityje šuniui galėjo pasirodyti, kad šis žmogus su jumis elgėsi „blogai“. Juk šių gyvūnų atmintis puiki.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353