Kodėl džiūsta burna ir kaip tai pašalinti

1890
Patinka? Duok Like!
 1. Vandens trūkumas yra labiausiai paplitęs atvejis ir gali būti sukeltas karšto oro, intensyvaus fizinio krūvio, tame tarpe ir sportinio, o taip pat virškinimo problemų, susijusių su diarėja ir vėmimu.
 2. Rūkymas, kadangi dėl tabako dūmų gleivinė džiūva, ir seilių išskyrimas sumažėja.
 3. Nosies užgulimas, dėl ko tenka kvėpuoti per burną.
 4. Cukrinis diabetas, kurio pirmasis požymis yra burnos sausumas ir nuolatinis troškulys.
 5. Vaistų, kurių pašalinis poveikis sukelia burnos sausumą, vartojimas (tai nurodoma preparato instrukcijoje). Būtent todėl pas pagyvenusius žmones , kurie vartoja nemažai vaistų, sausumas burnoje pastebimas dažniau, nei pas jaunus.
 6. Spindulinės arba chemoterapijos, kurios sutrikdo seilių liaukų funkcionavimą, pasekmė.

Ką daryti reguliariai kylant burnos sausumui

 1. Patikrinti seilių liaukų darbą pas stomatologą, kuris esant būtinybei skirs procedūras ir preparatus jų stimuliacijai (pavyzdžiui, liežuvio ir gomurio elektrostimuliaciją).
 2. Aktyviau kramtyti, kadangi energingai kramtant liaukos išskiria daugiau seilių. Idealiu atveju reikia kramtyti šviežius vaisius ir daržoves, bet galima ir kramtomą gumą.
 3. Stengtis kvėpuoti pro nosį. Jei nosinis kvėpavimas apsunkintas, priežastis gali būti nosies užgulimas dėl peršalimo, polipų arba nosies pertvaros iškrypimo. Jei tokia būklė trunka ilgai, nueikite pas LOR gydytoją.
 4. Gerti pakankamai skysčių, moterims ši norma yra 2,7 l, vyrams – 3,7 l per parą (čia įeina ne tik vanduo, bet ir sultys, kava, arbata, pirmieji patiekalai ir kt). Karštyje, esant užsiėmimams fiziniu krūviu ir sportu reikia gerti dar daugiau.
 5. Reguliariai skalauti burną arba paprastu vandeniu, arba specialiais skalavimo skysčiais pagal stomatologo paskyrimą.
 6. Atsisakyti rūkymo – tuo pačiu jūs padarysite gera ne tik burnos ertmei, bet ir organizmui bendrai, o taip pat savo finansams.

Atsikratę burnos sausumo jūs jausitės žymiai komfortiškiau. Jei jis tapo pirmu rimto susirgimo vystymosi simptomu, tai jai galima tik padėkoti už savalaikį signalą, išsitirti ir pradėti gydymą.

 

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353