Kodėl 70-ies baisu likti vienai: 4 būdai susidoroti su vienatve

2192
Patinka? Duok Like!

Kaip neleisti sau palūžti po 70? turbūt šis straipsnis turi vadintis būtent taip. Į šiuos nelengvus
apmąstymus mane pastūmėjo šeima, gyvenanti bute priešais.

Kaimynų gyvenimo būdas sukrėtė mane ir mano pažįstamus!

Virginija Pilypaitienė dukrą augino viena, jos vyras mirė netrukus po dukters gimimo. Galbūt būtent šis įvykis taip paveikė moterį, o gal ir jos baimės, tik štai Virginija visomis jėgomis bando išlaikyti dukrą ir anūkę šalia – iš esmės neleisdama gyventi joms pilnaverčio savarankiško gyvenimo!

Kiek save prisimenu, Livija – kaimynės dukra – visada skubėdavo namo. Po universiteto nevaikštinėdavo ilgai su kompanijom – žinodavo, kad namie laukia mama. Įsidarbinusi Livija įkvėpė pirmą gurkšnį laisvės oro ir greitai susirado gerbėją. Po neilgos draugystės ji ištarė „taip“ ir pabėgo nuo mamos į vyro butą.

Virginija sunkiai pakėlė dukros savarankiškumą. Tačiau baisiausia pasirodė susidūrimas su tiesa – dabar ji gyvena vienatvėje. Pamenu, iš pradžių ji nusileisdavo prie laiptinės suolelių, dažnai užeidavo pas mus į svečius ar skambindavo mano mamai.

Kaskart jos kalbos pakrypdavo į skundus – kaipgi ji gyvens viena, taip gyventi neįmanoma ir išvis – tai neteisinga!

Kai Livija pagimdė, Virginija ėmė gudriai vilioti dukrą ir jos vyrą pas save. Esą „mama visada šalia ir padės su anūke“ – pamokys, pasaugos ir laisvo laiko bus daugiau. Livija patikėjo pažadais ir jie persikėlė pas uošvę. Gyvenimas keturiese nesiklostė ir po 3 metų jauna šeima iširo. Livija su dukra liko gyventi pas mamą. Virginijos džiaugsmui nebuvo ribų.

Baisu pagalvoti, kaip egoizmas, baimė ir noras būti laiminga gali įtakoti artimų žmonių gyvenimą. Motina džiaugėsi dukters nelaime, rasdama tame naudą sau!

Taip ir gyvena Virginija Pilypaitienė, Livija ir mažoji dukrelė Alicija. Kai ši trijulė išeina pasivaikščioti, darosi liūdna – jos panašios, tik amžius skiriasi.

Jų net drabužių stilius vienodas – o juk tai skirtingi žmonės su savo skoniais ir ypatybėmis!

Kaip susidoroti su vienatve vyresniame amžiuje?

Senatvė, nereikalingumas ir vienatvė – daugeliui šie žodžiai yra sinonimai.

Noras pririšti prie savęs giminaičius ir gyventi jų gyvenimą kyla dėl vienatvės baimės ir vidinės tuštumos.

Tačiau prisirišimas prie vaikų – blogiausias būdas pasijusti gyva senatvėje.

Kuo gyventi po 70-ies: 4 būdai susidoroti su vienatve

1. Naudingumas – bet kokia naudinga veikla, nukreipta į išorę. Močiutės, kurios dažnai gamina ir vaišina giminaičius bei kaimynus, jaučiasi žymiai sveikesnės, aktyvesnės ir reikalingesnės. Turint naudingos veiklos, žmogui yra su kuo kreiptis į išorinį pasaulį ir susidoroti su vienatvės jausmu.

Be to, tai geriausias būdas nenugrimzti į izoliaciją.

Reikia rasti, kuo būti naudingu – kažką pataisyti, su kuo pasikalbėti iš širdies ar iškepti pyragą.

2. Pomėgiai – mėgstamas užsiėmimas ir gyvas interesas, tai tas maistas, kuris išsaugo mumyse gyvybę. Žinoma, vyresniame amžiuje ne taip paprasta užsiimti hobiais. Bet jei tai įmanoma – rasti pomėgį.

Išsaugodamas susidomėjimą gyvenimu žmogus prailgina aktyvų savo gyvenimo laiką.

Pavyzdžiui, kasdienis pasivaikščiojimas vienu maršrutu gali dovanoti malonią pažintį su bendraminčiais – su kažkuo, kam patinka tokia veikla ir gali palaikyti kompaniją.

3. Bendravimas – kuo dažniau pagyvenęs žmogus bendrauja, tuo reikalingesniu ir aktyvesniu jis jaučiasi. Jei yra bendravimas, žmogus mažiau panyra į save, savo vienatvę ir sunkumus, ypač su sveikata.

Dvasios stiprybė duoda jėgų gyventi. Svarbiausia – nesileisti į nesibaigiančius pokalbius apie poliklinikas, ligonines, pensijas ir kitas nuobodžias temas – tai atima jėgas.

4. Rūpinimasis gyvūnais – jei pagyvenęs žmogus neturi galimybės būti naudingu aplinkiniams arba bendrauti, tai puikia alternatyva taps rūpinimasis gyvūnu ar net augalu. Toks bendravimas dalinai pakeičia komunikaciją su žmonėmis – net su augalais galima pasikalbėti ir nukreipti į juos neišeikvotą meilę.

Likti gyvais, kultivuoti geras mintis ir nukreipti meilę į išorę.

Ar tarp jūsų giminaičių ar pažįstamų yra pavyzdys, kaip žmogus išlieka žvalus ir besidomintis po 70 metų? O gal yra atvirkštinių pavyzdžių?


Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos.
Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą.
Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!