Kodėl 21:30 vaikai privalo jau miegoti? Pirmoji taisyklė visiems tėvams

6285
Patinka? Duok Like!

Vaikystėje mes dažnai girdėjome iš tėvų frazę: „9 valandos nakties. Laikas miegoti! Bet viskas keičiasi.

Jei anksčiau 21:00 mes su jumis jau sapnavome devintą sapną, tai šiuolaikinis vaikas tuo laiku tik velkasi pižamą. Ir tai labai nenoromis.  Vaikas turi gulti anksti! Ir nesiginčykite. Kitu atveju augimo hormono išskyrimui laiko liks visai nedaug. Jei jis užmigs 21:00, tai augimo hormonas pateks į kraują jau 00:30 val.

Pasak tyrimo rezultatų, vaikai su teisingu miego režimu geriau koncentruojasi ir įsimena medžiagą. Jie mažiau rizikuoja susirgti Alzheimeriu senatvėje. Kodėl?

Gydytojų žodžiais, šios ligos vystymąsi galima sulėtinti gerai išsimiegant ir užsiimant fiziniais pratimais.

Suprantama, kad tėvai visą dieną dirba ir tik vakare gali skirti laiko vaikui. Bet neteisingas miego režimas neišvengiamai atsilieps jo sveikatai – tiek fizinei, tiek psichinei.

Kaipgi pakeisti įpročius ir išmokyti vaiką gultis anksčiau?

Pradėkite nuo savęs. Rodykite vaikui asmeninį pavyzdį. Gulkitės miegoti anksčiau kartu su juo. Juk jei jis paguldytas miegoti girdės jūsų balsus, televizoriaus triukšmą ir t.t.,tai automatiškai padarys išvadą, kad miegoti nebūtina.

Kitas variantas – skaitykite vaikui prieš miegą. Taip jis žinos – jei mama ar tėtis skaito knygą, vadinasi, greitai laikas gulti miegoti.

Kad paruoštumėte vaiką miegui, įjunkite šiltą geltoną šviesą – psichologų manymu, ji atpalaiduoja ir padeda pasiruošti perėjimui į miego pasaulį.

Dar vienas patarimas – išjunkite ir patraukite iš akių visus įrenginius. Pastoviai įjungdami ir tikrindami planšetę ar telefoną vidury nakties, jūs rodote blogą pavyzdį vaikams, jie būtinai nukopijuos jūsų žalingus įpročius.

Neverta pamiršti sporto. Po intensyvios treniruotės ar judraus žaidimo ir užmigti žymiai lengviau.

Nevenkite šitų taisyklių. Įprotis anksti gultis vaikystėje duos gerų vaisių ateityje: tokie vaikai pavirs ryžtingais, fiziškai ir psichiškai sveikais suaugusiais.

Jei kartais jūsų vaikas paklaus, kodėl taip svarbu anksti gulti miegoti, atsakykite jam: „Todėl kad neužaugsi!“

Būtinai įsiklausykite į šiuos patarimus ir pasidalinkite su kitais šia informacija!

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353