Katiniška ištikimybė – tiesa ar mitas

2864
Patinka? Duok Like!

Mes dažnai girdime apie beribę šunų ištikimybę. Apie kates tokių istorijų mažoka. Sako, kad jos daugiau prisirišusios prie namų, nei prie žmonių. Ar tai tiesa?

Kaip suprasti, kad katė atsidavusi šeimininkui?

Įdėmiai stebint augintinį galima pastebėti daug įdomaus.

Murkimas

Kai šeimininkas glosto katę, o ji atsakydama murkia – tai augintinio dėkingumas. Katino dainelės ne tik taria „ačiū“, bet ir gydo žmogaus sielą bei kūną.

Baksnoja galva

Katinas priėjo ir bakstelėjo jus galva? Sveikinu, jus myli ir prašo švelnumo. O dar tokiu būdu katinėlis jus „ženklina“ – kačių galvoje yra ypatingos liaukos, kurių pagalba katinas ženklina savo valdas ir pavaldinius. Paglostykite katiną, tarkite jam švelnų žodį.

Masažuoja

Pieno žingsnis arba katinų masažas – neretas reiškinys. Taip gyvūnas rūpinasi šeimininku ir tuo pačiu jį ženklina. Katės atmintyje ryškiai įsirėžęs vaizdas: motina, duodanti pieno ir ji, dar mažutė, minko motinos pilvą, kad pieno būtų daugiau. Ir nieko nėra geresnio už šį prisiminimą pas suaugusį katiną. O dabar jis tuo dalijasi su jumis. Argi tai ne atsidavimas ir meilė?

Dovanėlės

Katė linki žmogui gero įvairiai: murkia, masažuoja, miega šalia ir apdovanoja žmogų. Ką gali katė padovanoti žmogui, kuris viską turi? (gyvūno supratimu)? Žinoma, pelę!
Jei anksti ryte jūs aptikote negyvą pelę ant kilimėlio ar rūpestingai padėtą ant jūsų pagalvės, o šalia patenkintą katę, tai nerėkite ant medžiotojos ir iškart neišmeskite pelės.

Pirma, dovanotam arkliui į dantis nežiūrima, o antra, jūs įžeisite katę. Ji jūsų nesupras. Ir įsižeis. Padėkokite murklei, pavaišinkite skanėstu, o paskui, kai pūkuotoji nematys, atsikratysite dovanos.

Oro bučinys

Katės moka bučiuoti per atstumą. Jos įdėmiai žiūri į žmogų ir lėtai tai užmerkia, tai atmerkia akis, truputį prisimerkdamos. Galite padaryti taip pat. Jus supras.

Prausimas

Būna, kad augintinis, dažniau katė, prieina prie atsipalaidavusio prieš televizorių žmogaus ir pradeda laižyti rankas, veidą, plaukus. Katė rūpinasi šeimininku, laižydama jį aštriu liežuviu. Kentėkite – tai reta garbė, nors ir seilėta.

Būti šalia

Nepergyvenkite, jei katė jūsų nelaižo ar nemerkia akių. Pakanka to, kad išdidus gyvūnas atsigula šalia, susisukdamas į kamuoliuką prie pat jūsų šono. Ji atėjo pas tą, kurį myli ir pasitiki.

Katės nevykdo įsakymų. Bendraukite su augintiniu kaip su lygiu, dalyvaukite jo gyvenime.
O svarbiausia – mylėkite savo pūkuotą augintinį. Tada sužinosite, kas yra tikra katiniška ištikimybė!

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353