Kam aš pilu citrinos sultis į skalbimo mašiną visą vasarą

100
Patinka? Duok Like!

Kai prasideda šiltasis metų laikas, aš kardinaliai keičiu vieną buities įprotį. Į skalbimo miltelių skyrelį pilu nedidelį kiekį šviežių citrinos sulčių – šią paslaptį man papasakojo močiutė. Dalinuosi su jumis, galbūt kažkam bus naudinga.

Kodėl aš tai darau?

Vasara – idealus metas nešioti baltus drabužius. Ir aš šiltu metu būtent taip ir darau. Tačiau baliklių naudojimo man teko atsisakyti – jie trumpina tekstilės gaminių tarnavimo laiką, kadangi ardo audinio plaušelius. Tačiau išsaugoti sniego baltumą man padeda citrinos sultys. Tai išties universali priemonė – ji šalina dėmes ir balina. Papildomas pliusas – citrinos sultys minkština audinį, kas ypač svarbu skalbiant rankšluosčius ar patalynę.

Kaip skalbti su citrinos sultimis?

Kadangi daugumą drabužių aš skalbiu skalbimo mašinoje, pilu citrinos sultis tiesiai ten – į baliklio skyrelį.

Vienam skalbimui reikia ketvirtadalio ar pusės stiklinės šviežių sulčių.

Esant pageidavimui drabužius galima užmerkti šiltame vandenyje, įpylus šios natūralios priemonės.

Reikia paimti 10 l vandens ir įpilti ten apie 100 ml citrinos sulčių. Kad drabužiai taptų pastebimai baltesni, tokiame tirpale juos reikia palaikyti ne mažiau 8 valandų, po to išskalbti įprastai.

Ar galima pakeisti citrinos sultis?

Galima išgirsti rekomendacijų, kad citrinos sultys sėkmingai keičiamos soda ar actu, kai kurie išvis naudoja vandenilio peroksidą. Tačiau mano patirtis rodo, kad geresnės ir delikatesnės priemonės nei citrinų sultys nerasite. Jos daro skalbimą efektyvesniu ir nekenkia audiniui.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!