Kaip miegoti mėgstama poza ir neturėti sveikatos problemų

205
Patinka? Duok Like!

Gydytojai tvirtina: būtent mūsų mėgstama miego poza gali tapti sveikatos problemų priežastimi. Tačiau norint būti sveikesniems, nebūtina atsisakyti įpročio, pakanka jį truputį pakoreguoti.

Jei jūs miegate ant šono

Mokslininkai išsiaiškino, kad nugaros smegenų skystis efektyviau išveda toksinus iš smegenų padėtyje ant šono. Tai mažina galvos skausmus ir Alzheimerio bei Parkinsono ligų riziką. Taip pat miegas ant kairės pusės padeda susidoroti su rėmeniu, tačiau didina kepenų apkrovą.

– Esant virškinimo problemoms gydytojai rekomenduoja miegoti ant kairės pusės. Tai padeda gerinti kraujotaką, atpalaiduoti skrandį ir žarnyną.
– Kad išlaikytumėte nugarą tiesią padėtyje ant šono, tarp kojų padėkite nedidelę kietą pagalvę. Tai taip pat sumažins sąnarių apkrovą. O po galva – didelę ir purią.
– Esant aukštam arteriniam spaudimui ir kraujotakos problemoms rekomenduojama miegoti ant dešinės pusės. Tai mažina širdies apkrovą.

Miegas ant nugaros

Miegas ant nugaros – viena geriausių pozicijų esant stuburo ir sąnarių problemoms. Tokia poza užkerta kelią rėmens ir raukšlių atsiradimui. Tačiau tai taip pat viena blogiausių pozų esant problemų su nosimi, aukštu kraujospūdžiu ir knarkimu.

– Kad atsikratytumėte knarkimo, naudokite purią pagalvę (arba mažą po sprandu), kad viršutiniai kvėpavimo takai būtų teisingoje padėtyje.
– Esant slogai gleivės per naktį kaupsis ančiuose. Esant tokiai situacijai naudokite kelias pagalves, kad pakeltumėte galvą truputį aukščiau ir sukurtumėte palenkimą ( ne per didelį, kad nepažeistumėte sprando).
– Esant skausmams nugaroje ir sąnariuose dėkite mažą pagalvę po sprandu, didelę, bet plokščią
– po keliais ir susuktą rankšluostį po juosmeniu. Tai palaikys stuburą ir užtikrins normalią
kraujotaką.

Padėtis ant pilvo

Japonų tyrinėtojai išsiaiškino, kad miegas ant pilvo padeda sumažinti kraujospūdį, o taip pat pagerinti virškinimą, atsikratyti knarkimo ir rėmens. Tačiau tai blogai nugarai, todėl kad stuburas randasi nenatūraliai išlenkta poza.

– Kad apsaugotumėte stuburą nuo perlenkimo ir sumažintumėte apkrovą juosmeniui, po pilvu dėkite mažą pagalvę dubens srityje. Pagalvė po galva turi būti plokščia (apie 3 cm), o geriau išvis nebūtų, kad nekentėtų sprandas.

Embriono poza

Pozicija, kurioje keliai aukštai pakelti link smakro, gali būti patogi, tačiau blogai veikia nugaros sveikatą.

Kūno išlinkimas lanku riboja diafragminį kvėpavimą – tai išvaduos nuo knarkimo, tačiau pridės problemų, jei ne viskas tvarkoje su kvėpavimu (pavyzdžiui esant astmai).

– Kad ištiesintumėte nugarą, užtikrintumėte teisingą galūnių padėtį ir atlaisvintumėte krūtinės ląstą, dėkite vieną purią pagalvę tarp kojų, o kitą patalpinkite tarp alkūnių. Gydytojų manymu, ideali pagalvė po galva tokioje padėtyje bus viena nedidelė puri, kuri prilaikys kaklą.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353