Daugelis tautų atsikratydavo senų ir sergančių žmonių

411
Patinka? Duok Like!

Tai suprantama: mažai maisto. Reikėdavo vaikščioti po tundrą ir ieškoti maisto. Grobio. Arba elniams rinkti elninę šiurę. Netgi jei nereikia eiti – senukus juk reikia maitinti. Tada neliks kitiems ir visi mirs badu…

Antropologai ir etnografai tyrinėjo žiaurius papročius. Taip senų senovėje gyveno visos tautos. Toks buvo gyvenimas. Ir yra istorija iš šiaurės tautos gyvenimo, pagal kurią seniai, prieš daugelį metų, buvo nufilmuotas vienas iš pirmųjų kino filmų.

Eskimai išėjo ieškoti maisto; jau vaikai mirė iš bado. Senolius, pagal tradiciją, užmūrijo iglu – tai tokie namai iš ledo ir sniego. Tegu jie miršta iš alkio ir šalčio, tegu išeina į geresnį, šiltą ir šviesų pasaulį; taip visiems bus geriau.

O vienas eskimas įkėlė į roges savo tėvą ir vežėsi kartu. Visi kiti barė jį, stumdė ir mušė. Kam jis tempia niekam tikusį senį, tik trukdo visiems. Seniui, turbūt, jau koks keturiasdešimt metų. Mesk jį! Pasodink ant ledo lyties arba į iglu užmūryk – jis nesipriešins, jis senas ir supranta savo pareigą.

Bet eskimas tempė roges, svyruodamas iš bado. Nekreipė dėmesio į kumščiavimus ir kritiką. Tai štai. Visi žuvo. Visi, kas keliavo po vieną. Ką jūra pasiglemžė, ką žvėrys sudraskė, kas mirtinai sušalo…o tas eskimas su rogėmis ir tėvu – išsigelbėjo. Kažkaip pasisekė jam.

Pakeliui jis vis rasdavo ką pavalgyti, kokį nedidelį grobį, per stebuklą išvengdavo pavojų ir tempė rogutes su savo tėčiu. Taip ir pasiekė kitą stovyklą, kur buvo maisto ir galima buvo sėkmingai medžioti.

Kažkodėl dažniausiai išsigelbėja tie, kurie tempia rogutes. Tempia kažką, nepalieka mirti. Kažko neišduoda, net jeigu palikti – nebūtų laikoma išdavyste. Netgi jei sako, kad tai protinga – senelį ar šunį palikti tundroje ar ant ledo lyties.

Tokiems žmonėms kažkaip pasiseka rasti grobį ir apsisaugoti. Kažkas rodo kelią tamsoje, apšviečia žvaigždės akliną tamsą. Eskimas manė, kad tai gerosios dvasios jam padėjo.

Kiekvienas savaip vadina Apvaizdą. Bet dažniausiai išsigelbėja tas, kuris tempia rogutes. Tempia ir gelbsti kažką, nors tai ir neprotinga. Neapsimoka. Bet tai gelbsti mus pačius…

Ana Kirjanova

Bonusas

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353