Archeologas sugaišo 36 metus, kad sukurtų tiksliausią Senovės Romos kopiją

487
Patinka? Duok Like!

Nors Romos miestas kardinaliai pasikeitė per savo ilgą istoriją, daugelis didingų istorinių statinių liekanų kaip ir anksčiau primena mums Senovės Romos šlovę. Tarp kitko, mes turime galimybę pamatyti,kaip atrodė galingiausias pasaulio miestas praeityje.

Romos civilizacijos muziejuje saugomas unikalus Romos maketas.

Gipsinis maketas, pavadintas Plastico di Roma Imperiale (Romos Imperijos modelis) vaizduoja Romą IV mūsų eros amžiuje, Konstantino I laikais.

Tiksliausias modelis buvo sukurtas italų archeologo Italo Džizmondi Marmurinio Romos plano pagrindu. Modelis padarytas iš gipso 1:250 masteliu. Džizmondi pradėjo darbą 1935 m ir baigė tik praėjus 35 su trupučiu metų.

Palyginimui: Koliziejaus statyboms reikėjo tris su puse karto mažiau laiko! Šiandien šis modelis laikomas vienu tiksliausių Senovės Romos planų.

Modelis buvo užsakyta paties Musolinio Augusto metinių proga (63 m pr.m.e.). Būtent IV amžiaus pasirinkimas buvo neatsitiktinis: būtent Konstantino (306-337 m.e.metai) miestas išaugo iki maksimalaus dydžio.

Naudodamas žemėlapius mastelių sutikrinimui, Džizmondi įsigudrino atkurti imperatoriškąją sostinę neįtikėtinai tiksliai.

Didžiulis modelis (daugiau nei 200 m ilgio!) leidžia detaliai apžiūrėti senovės miestą. O dar pagal jį galima pasitikrinti istorinių paminklų žinias.

Galite rasti Koliziejų? Ar Kapitolijų? Paieškokite!

O jūs žinojote apie šį neįtikėtiną maketą?

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353