12 kambarinių augalų, kurie gali išgyventi net tamsiausiame kampe

9672
Patinka? Duok Like!

Patalpoms, kurias retai pasiekia saulės šviesa, šie kambariniai augalai gali tapti tikru išsigelbėjimu. Jie puikiai jaučiasi pusšešėlyje ir esant mažam apšvietimui.

Kalatėja

Raštuoti lapai daro šį augalą pageidautinu bet kuriame kambaryje, bet verta atminti, kad tiesioginiai saulės spinduliai jam nepageidautini. Optimalus variantas kalatėjai – pusšešėlis.

Difenbachija

Blanki šviesa geriausiai tinka šiam augalui. Geriausia laikyti jį už užuolaidos. Augalas ypač gražus pavasario-vasaros metu, kai centre atsiranda šviesūs, švelnūs lapai.

Dracena marginata

Tai tikras tropikų gabalėlis ant biuro stalo. Tačiau laikykite augalą toliau nuo tiesioginių saulės spindulių – jie gali jam pakenkti. Augalas mėgsta šešėlį.

Kuokštinis chlorofitas

Labai nereiklus augalas, todėl pakankamai populiarus. Jis gali ilgai apsieiti be saulės ir tuo pačiu puikiai valo orą.

Gelksina

Augalas su mažais švelniais lapeliais gražiai atrodo pakabinamuose krepšiuose ir vazonuose šalia aukštų augalų. Bet būkite atsargūs: nesodinkite jos šalia žemų augalų – gelksina gali juos „uždusinti“. Iš jūsų reikia dažno laistymo ir purškimo.

Paparčiai

Daugiau nei 2000 paparčių rūšių tinkami auginti namų sąlygomis. Šie tropiniai augalai pasiruošę laikytis šešėlyje, tačiau jie nepakęs sauso oro. Jiems reikia dažno lapų purškimo, ypač šildymo sezono metu.

Širdžialapis filodendras

Tai turbūt mėgstamiausias daugelio gėlininkų augalas. Gerai jaučiasi šešėlyje, puikiai valo orą. Kartais reikia pakirpti, kad neišsitemptų per daug į ilgį.

Neorelegija

Tropinis augalas, kuris puikiai jaučiasi gaudamas tik dirbtinį apšvietimą. Klesti drėgnose sąlygose, pavyzdžiui, vonios kambariuose.

Spatifilis

Jei jūs dažnai pamirštate palaistyti savo augalus ir į kambarį beveik nepatenka saulės šviesa, galima rinktis tokią gražią ir nereiklią gėlę.

Aglaonema

Vienas geriausių variantų kambariui su blogu apšvietimu. Idealiai tinka pradedantiems sodininkams.

Trijuostė sansevjera

Augalas, kuriam praktiškai nereikia priežiūros. Šviesa turi įtakos jo augimui, tačiau jis gerai gyvena ir tamsoje.

Aukštoji aspidistra

Šis augalas puikiai pakelia šešėlį, šilumą, šaltį. Tačiau prireiks trupučio kantrybės, kadangi jis auga labai lėtai.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353