Taip atrodo laimė, nelaimė atrodo ne taip

424
Patinka? Duok Like!

Bičiulis skundžiasi – klausyk, man 40 metų. Iš ryto man migrena, vakarais skauda nugarą. Ant akių akiniai, ant dantų karūnėlės, avalynėje ortopediniai įdėklai. Nuo sauso maisto kietėja viduriai, nuo riebaus gastritas, nuo vyno rėmuo.

Be tabletės iš namų neišeisi, be kremo pliaže nepasideginsi, be miego išvis kaip lavonas. Bet aš juk lyg ir sveikas žmogus!

Na taip, sakau. Tu ir esi sveikas žmogus. Taip atrodo sveikata. Todėl kad liga atrodo visai ne taip.

Arba štai: dirbi be galo, pinigus leidi išskirtinai tik vaikams. Maitiniesi namie, ne restoranuose, dėvi medvilnę, atsipalaiduoji ant sofos. Pagal pajamas tikrai įeini į vidurinę klasę ir net kai kur iš jos išeini. Kodėl gi galiausiai pas tave santaupų  – kartą per metus, išvertus visas kišenes, nuvežti šeimą prie artimiausios jūros, į priekį lėktuvu, atgal pėsčiomis? Tu juk lyg ir turtingas?

Na taip, būtent taip ir atrodo turtas. Skurdas atrodo ne taip.

Pas mane juk nuostabūs lengvi vaikai! Kodėl gi jie nepaklusnūs, ne genijai matematikoje, ir jų kambaryje nuolat netvarka? 

Viskas paprasta: taip ir elgiasi nuostabūs vaikai. Sunkūs vaikai elgiasi visiškai kitaip.

Bet juk mano išsiauklėjimas geras, gera nuotaika!

Geras gyvenimas, gera galva. Kodėl gi…viskas teisinga. Geras kūnas, gera vasara. Tai, ką mes turime – tą ir turime. Kadai tai nebebus gerai? Kai to nebebus.

O dar štai: aš juk lyg ir greitas!

Kodėl gi viskas man užima tiek laiko? Bet kokie procesai, visi pokyčiai? O ir pats supratimas?

Viskas paprasta: „tiek laiko“ – tai ir yra „greitai“. Lėtai – tai žymiai ilgiau.

O kaip gi gyvenimas? Jis juk trumpas, taip išeina?

Ne. Jis ilgas. Labai ilgas: 70,80 metų.

Ir per juos tu spėsi tai, ką spėsi.

Važiuoju po darbo pro parką, kur po alėją kas vakarą klibinkščiuoja du senukai. Aš juos pažįstu 20 metų, jie buvo gražūs, kaip būna gražūs nejauni žmonės. Jie buvo linksmi, patrakę, važinėjo į užsienį, rinko paveikslus, juokėsi iš mano anekdotų. Dabar lyg būtų sumažėję dvigubai. Senutė sulinko, senukas remiasi į ramentus. Manęs nepažino. Velka kojas, trys žingsniai per penkias minutes.

Taip atrodo laimė. Nelaimė atrodo ne taip.

V.Reicher

Bonusas

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353