Svarbiausia – neleisti blogoms emocijoms išsikeroti. Būdai, kaip pagerinti savo būseną

569
Patinka? Duok Like!

Jus nuskriaudė, supykdė, išmušė iš pusiausvyros. Jūs jaučiate, kaip viduje kyla pyktis, kaip atsiranda sudirgimas ir nuoskauda. Įžeidė, pažemino, nesąžiningai pasielgė, padarė kažką ne taip, kaip reikia, nuslėpė svarbią informaciją, pastūmė…Masė priežasčių, dėl kurių kyla pyktis ir nuoskaudos, liūdesys.  Negatyvių emocijų kur kas daugiau, nei teigiamų, taip sukurtas pasaulis ir žmogus.

Ir štai jūs jaučiate, kaip sukyla susierzinimas ir nuoskauda. Dabar svarbiausia – neleisti emocijai „įsišaknyti“. Kitaip prasidės inercija; kaip sako japonai, jei kažkas sunkaus ėmė riedėti, tai ir riedės – kaip didžiulė statinė, traiškydama viską savo kelyje. Ir su kiekviena minute jūsų būklė blogės, jei smarkiai susikoncentruosite ties neigiamu jausmu, jis jus užvaldys.

Reikia nedelsiant ištrūkti iš traumuojančios situacijos. Nutraukti santykių aiškinimąsi, kai tik pajaučiate, kad pradedate “virti“. Nustokite galvoti apie ginčą arba artimo žmogaus netinkamą poelgį, kai tik pajaučiate, kad tos mintys iššaukia pyktį. Reikia užbaigti diskusiją nemalonia tema, galima pasakyti: „Aš nenoriu apie tai kalbėtis dabar“. Bet svarbiausia – nustoti galvoti apie tai, kas jus pykdo ar suteikia skausmo. Nustokite „krapštyti žaizdą“.

Persijungimas – pats pagrindinis būdas išgelbėti save nuo „emocinio gaisro“, kuriame sudega daug energijos. Pabendravote su blogu, piktu žmogumi – pabendraukite su geru ir nuoširdžiu. Paskambinkite artimam, brangiam žmogui, peržiūrėkite fotografijas tų, kas jus myli ir kuriuos mylite jūs. Gavote negatyvios informacijos – paskaitykite arba pasiklausykite pozityvo, ko nors gero. Kalbėkite jus raminančia, džiuginančia tema . Galite išgerti puodelį arbatos mažais gurkšneliais, suvalgyti kokį saldumyną; tai atitrauks smegenis nuo traumuojančių pergyvenimų. Padės užgesinti blogą emociją, kol ji nepavirto gaisru, „neįsisuko“. Galima prasivaikščioti greitu žingsniu, ėjimas reikalauja dėmesio ir susikaupimo; galima atlikti fizinių pratimų.

Pavojinga ne pati emocija, – mes jas jaučiame nuolatos ir išgyvename. Pavojingas būtent tos emocijos įsišaknijimas jūsų sąmonėje, vis didesnis panirimas į blogąją būklę. Todėl nukreipimo ir persijungimo metodas puikiai veikia – bet tik pačioje pradžioje, kol žiežirba netapo ugnimi.

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353