Stulbinanti pasakėčia apie logiką ir gyvenimo prasmę

248
Patinka? Duok Like!

20-ųjų metų viduryje jaunas žydas atėjo pas rabiną ir pareiškė, kad nori studijuoti Talmudą.

– Tu moki aramėjų kalbą? – paklausė rabinas.

– Ne.

– O hebrajų?

– Ne.

– O Torą vaikystėje mokeisi?

– Ne, rabine. Bet jūs nesijaudinkite. Aš baigiau filosofijos fakultetą Berklyje ir tik ką apsigyniau Sokrato logikos ir filosofijos disertaciją. O dabar, kad užpildyčiau baltas dėmes savo žiniose, aš noriu truputį pasimokyti Talmudo.

– Tu nepasiruošęs mokytis Talmudo,- pasakė rabinas.- Tai giliausia knyga iš visų, parašytų
žmonių. Bet jei tu reikalauji, aš surengsiu tau logikos testą: susidorosi – mokysiu tave.
Jaunuolis sutiko, ir rabinas tęsė.

– Du žmonės leidžiasi dūmtraukiu. Vienas išlenda švariu veidu, kitas – purvinu. Kuris jų eis
praustis?

Jaunajam filosofui akys ant kaktos iššoko.

– Tai logikos testas?

Rabinas linktelėjo.

– Na žinoma, tas, kurio veidas purvinas!

– Neteisingai. Pagalvok logiškai: tas, kurio veidas purvinas, pažiūrės į tą, kurio veidas švarus, ir nuspręs, kad jo veidas irgi švarus. O tas, kurio veidas švarus, pažiūrėjęs į tą, kurio veidas purvinas, nuspręs, kad pats irgi išsitepė ir eis praustis.

– Gudriai sugalvota! – susižavėjo svečias. – Nagi, rabine, duokite man dar vieną testą!

– Gerai, jaunuoli. Du žmonės leidžiasi dūmtraukiu. Vienas išlenda su švariu veidu, kitas – su purvinu. Kuris iš jų eis praustis?

– Juk mes tai jau išsiaiškinome – tas, kurio veidas švarus!

– Neteisingai. Abudu eis praustis. Pagalvok logiškai: tas, kurio veidas švarus, pažiūrės į tą, kurio veidas purvinas ir nuspręs, kad jo veidas irgi purvinas. O tas, kurio veidas purvinas, pamatys, kad antrasis nuėjo praustis, supras, kad jo veidas purvinas ir taip pat eis praustis.

– Apie tai aš nepagalvojau! Stebėtina – aš padariau loginę klaidą! Rabine, duokite dar vieną testą!

– Gerai. Du žmonės leidžiasi dūmtraukiu. Vienas išlenda su švariu veidu, kitas – su purvinu. Kuris iš jų eis praustis?

– Na…Abu eis praustis.

– Neteisingai. Praustis neis nė vienas iš jų. Pagalvok logiškai. Tas, kurio veidas purvinas, pažiūrės į tą, kurio veidas švarus ir neis praustis. O tas, kurio veidas švarus, pamatys, kad tas, kurio veidas purvinas, neina praustis, supras, kad jo veidas švarus ir taip pat neis praustis.

Jaunuolis puolė į neviltį.

– Na patikėkite, aš galėsiu mokytis Talmudo! Paklauskite ko nors kito!

– Gerai. Du žmonės leidžiasi dūmtraukiu…

– O Viešpatie! Nė vienas jų neis praustis!!!

– Neteisingai. Dabar tu įsitikinai, kad Sokrato logikos žinių nepakanka, norint mokytis Talmudo? Pasakyk man, kaip taip gali būti, kad du žmonės leistųsi vienu ir tuo pačiu dūmtraukiu ir vienas jų išsiteptų veidą, o kitas – ne?!

Negi tu nesupranti? Visas šis klausimas – beprasmybė, ir jei tu praleisi gyvenimą, atsakinėdamas į beprasmiškus klausimus, visi tavo atsakymai irgi neteks prasmės!

Visas svetainės turinys priklauso autoriams. Visos teisės apsaugotos. Mūsų tinklalapyje talpinami tik pramoginio pobūdžio straipsniai, surinkti iš visos planetos. Tinklalapio redakcija neatsako už duomenų tikslumą ir aktualumą. Kai kuriuose straipsniuose gali būti netikslių rekomendacijų ir patarimų, galinčių suklaidinti, todėl būtinai pasikonsultuokite su to profilio specialistu, prieš išbandydami.
Patinka? Duok Like!

Warning: A non-numeric value encountered in /var/www/sketislt/data/www/sketis.lt/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353